5 powodów, żeby zacząć układać kostkę Rubika

0
2091

Jedna z najpopularniejszych zabawek logicznych od kilkudziesięciu lat cieszy się niesłabnącą popularnością i może pochwalić się sporym gronem fanów na całym świecie. I choć słynna kostka Rubika jest nazywana zabawką, to po słynną łamigłówkę najczęściej sięgają dorośli i młodzież. Dowiedz się, dlaczego zdecydowanie warto zacząć przygodę z układaniem kolorowych sześcianów.

Lekcja cierpliwości

Mistrzowie kostki Rubika potrafią skończyć układanie w kilka sekund. Doświadczone osoby również nie potrzebują zbyt dużo czasu na umieszczenie kolorowych sześcianów we właściwych miejscach. Jednak początkującej osobie może zająć to naprawdę mnóstwo czasu. Nawet sam autor zabawki, Ernő Rubik, potrzebował na to aż miesiąca za pierwszym razem. Kostki Rubika od speedcube.pl to zatem idealna propozycja dla osób, które chciałyby stać się wytrwalsze w dążeniu do celu.

Trening koncentracji

Do ułożenia kostki potrzebna jest nie tylko cierpliwość, ale także umiejętność skupienia się na zadaniu. Układanie kolorowych sześcianów potrafi być bardzo wciągające i należy do najprzyjemniejszych metod ćwiczenia koncentracji. Warto pamiętać, że zdolność do poświęcenia uwagi konkretnej czynności jest niezwykle ważna w szkole i pracy. Kostka Rubika może być strzałem w dziesiątkę w przypadku osoby, której zależy na poprawie koncentracji. Co więcej, taka zabawka może sprawdzić się nawet już u dzieci – zalecany wiek rozpoczęcia przygody z kostką Rubika to zaledwie 8 lat.

Rozwój wyobraźni

Jedną z największych zalet popularnej zabawki logicznej jest to, że ma bardzo pozytywny wpływ na wyobraźnię i kreatywność. Dotyczy to zwłaszcza wyobraźni przestrzennej, która jest bardzo istotna w orientacji w otoczeniu. Ponadto jest niezbędna w pracy m.in. architektów, projektantów i konstruktorów. Podczas zabawy kostką Rubika potrzebna jest umiejętność wyobrażenia sobie różnych kombinacji. To właśnie w ten sposób ćwiczone są wyobraźnia i myślenie twórcze.

Nauka logicznego myślenia

Umiejętności związane z integrowaniem informacji i wnioskowaniem dedukcyjnym są niezbędne w życiu człowieka. Bez zdolności logicznego myślenia raczej trudno mówić o sukcesach w pracy, dobrych wynikach w nauce oraz podejmowaniu trafnych decyzji w życiu osobistym. Kostka Rubika wymaga nie tylko zwizualizowania kombinacji, ale także przewidywania konsekwencji swoich kolejnych ruchów. Nie ma też możliwości zapamiętania wszystkich schematów układania, ponieważ jest ich w wersji 3x3x3 ponad 43 tryliony i na dodatek kostka za każdym razem ma nieco inny układ początkowy.

Ciekawe hobby

Układanie kostki Rubika może nie tylko być świetnym sposobem na rozwój mózgu, ale także może stać się życiową pasją. Z całą pewnością nie można znudzić się kultową zabawką logiczną, ponieważ oprócz klasycznych sześcianów o różnych wymiarach dostępne są również modele w kształcie innych brył czy też nawet węża. Ponadto w dobie Internetu dzięki kostce Rubika można nawiązać wiele wyjątkowych znajomości z fanami łamigłówki z całego świata.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here