Bezdech, badania genetyczne, choroba Pageta

0
1161

Zaburzenia oddychania podczas snu czyli bezdech nocny to poważne dolegliwości, które niestety są przeważnie lekceważone przez pacjentów oraz samych lekarzy. Głównym objawem bezdechu jest chrapanie. Niespokojny sen, poranne bóle głowy są częstym objawem bezdechu, podobnie jak nagła potrzeba oddawania moczu w nocy. Przyczyną bezdechu są polipy oraz skrzywiona przegroda nosowa. Powodem może być też nieprawidłowa budowa żuchwy. Zagrożeniem jest nadmierne picie alkoholu, otyłość oraz palenie papierosów.
Badania genetyczne – kiedy i po co wykonywać? Badania te wykonywane są po to, aby sprawdzić, czy płód rozwija się w łonie matki w sposób prawidłowy. Badanie to można podzielić na kilka rodzajów. Testy nieinwazyjne powinny być wykonywane w określonych przedziałach czasu. Testy, badania genetyczne tego typu powinny być wykonane dwukrotnie. Pierwszy raz pomiędzy 11 a 13 tygodniem ciąży. Drugi raz pomiędzy 28 a 32 tygodniem. Wyniki dają lekarzowi możliwość ocenienia choćby nawet wielkości oraz kształtu poszczególnych narządów.
Choroba Pageta – czym jest i jak leczyć? Jest to choroba atakująca kości, polega na zaburzeniach przy tworzeniu się tkanki kostnej. Prowadzi to do poważnego zagrożenia zniekształcenia lub złamania kości. Leczenie polega na stosowaniu bisfosfoniany. Prowadzi to zmniejszenia szkodliwej aktywności komórek kościogubnych. To hamuje rozwój choroby. Osoba chora powinna też zadbać o to, by dostarczać swojemu organizmowi odpowiedniej dawki witaminy oraz wapnia. Jeżeli ból towarzyszący chorobie daje się mocno we znaki, konieczne jest zastosowanie leków przeciwbólowych.

www.ohho.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here