ODBUDOWA I REGENERACJA SKÓRY PO ZIMIE

0
ODBUDOWA I REGENERACJA SKÓRY PO ZIMIE

Pora zimowa posiada niekorzystny wpływ na wygląd oraz kondycję naszej cery. Różnica temperatur, ogrzewane i klimatyzowane pomieszczenia oraz bardzo często (choć nieświadoma) nieprawidłowa pielęgnacja skóry osłabiają barierę lipidową przez co staje się ona wysuszona, mniej elastyczna, szorstka, pozbawiona blasku. Wiele z nas zapomina o tym, że zabiegi na twarz to dodatkowa pielęgnacja i ochrona przed wiatrem i mrozem, a nawet promieniami słonecznymi, które zimową porą – odbijając się od śniegu dużo bardziej uszkadzają naszą skórę.

Ubrania, które warto kupić tej wiosny

0
Ubrania, które warto kupić tej wiosny

Wiosna może zawitać także do Twojej szafy! Sprawdź już teraz ubrania, które powinny znaleźć się w niej wraz z nadejściem tej pory roku. Co kupić, aby wyglądać modnie tej wiosny?

Zioła na ochłodę

0
Zioła na ochłodę

Osoby skłonne do nadmiernej potliwości powinny skontaktować się z lekarzem, celem postawienia odpowiedniej diagnozy, bowiem taka dolegliwość może świadczyć o wielu schorzeniach. Dla osób borykających się z nadmierną potliwością z pomocą mogą przyjść zioła. Nadmierna potliwość zazwyczaj występuje w wyniku dużego wysiłku fizycznego oraz w gorączce. W sytuacji, kiedy mamy rodzinne skłonności do nadmiernej potliwości warto zastosować zioła. Podstawowe zioła do stosowania w nadmiernej potliwości to: szałwia, liść orzecha., ziele skrzypu, liść melisy, szyszka chmielu. Innym naparem może być mieszanka ziół w postaci : porostu irlandzkiego, liści szałwii, szyszki chmielu. Jedną łyżeczkę ziół zalewamy dwiema szklankami wrzątku. Po kwadransie wypijamy. Nadmierna potliwość się jest bardzo krępująca ale i utrudnia życie. Takie osoby, nie tylko są zmuszane do zmiany garderoby nawet kilka razy dziennie ale również do regularnego dyskomfortu. Nie jest to przyjemna dolegliwość, zwłaszcza w kontaktach międzyludzkich.

silawnas.pl

Jakie zioła warto mieć w swojej domowej apteczce

0
Jakie zioła warto mieć w swojej domowej apteczce

Każdemu z nas czasem zdarza się zjeść coś ciężkostrawnego, każdego z nas czasem boli gardło, różne dolegliwości związane z obniżeniem odporności organizmu zdarzają się w każdym domu. Bardzo dobrym pomysłem jest posiadanie domowej apteczki, która nie tylko powinna być uzupełniana w plastry i bandaże opatrunkowe, powinna zawierać środki przeciwbólowe, w apteczce warto posiadać także i zioła, które są przydatne w różnych stanach chorobowych. Warto zatem mieć mięte, której napar można użyć przy bólach żołądkowych, koper włoski na wzdęcia, rumianek i szałwię do płukania gardła przy zapaleniu gardła czy płukania jamy ustnej przy zapaleniu dziąseł. Zioła skutecznie potrafią zastąpić leki i tabletki, przy czym mamy tego świadomość że są to produkty naturalne, nie posiadające zbędnych substancji wypełniających, antyzbrylających czy smakowych i barwnikowych jak to jest w przypadku tabletek czy syropów. Zioła stały się ostatnio coraz mniej dostępne, jednakże nie należy się tym zrażać jeśli w końcu chodzi tu o nasze zdrowie i dlatego zioła powinny być w każdej domowej apteczce.

wiecejnizeko.pl

Zioła w ciąży

0
Zioła w ciąży

Ciąża jest nazywana okresem ochronnym w życiu każdej kobiety. Jest tak dlatego, że kobieta brzemienna nosi pod piersią swoje potomstwo, małego człowieka, który po jakimś czasie dołączy do społeczeństwa, w którym wszyscy przecież żyjemy. Zarówno przyszłej matce, jak i nam wszystkim powinno więc zależeć na tym, aby dziecko urodziło się zdrowe i dobrze się rozwijało. Odpowiednia dieta matki jest jednym z czynników, które mogą zadbać o prawidłowy rozwój dziecka. Z niektórych pokarmów przyszła mama powinna oczywiście zrezygnować, ale nie ze wszystkich. Podobnie jest zresztą z napojami. Czy zatem można w okresie ciąży spożywać różnego rodzaju zioła? Niektóre zioła są kategorycznie zabronione, albo jest na temat ich stosowania w ciąży tak mało danych, że raczej zaleca się ich odstawienie. Natomiast inne zioła zalecane są przez lekarzy i dietetyków. Jeżeli na przykład chodzi o pokrzywę, to lekarze sugerują, by ją pić, gdyż wówczas szybciej znikają obrzęki po ciąży. Melisa również może być spożywana w okresie ciąży, gdyż przynosi ona ukojenie w stanach napięcia nerwowego, zatem może to również uspokoić dziecko, które wierci się i jest w brzuchu mamy odrobinę niespokojne.

olejzycia.pl/

Jak działają zioła

0
Jak działają zioła

Gdyby wierzyć czy ufać różnego sondażom oraz badaniom opinii publicznej, możnaby śmiało powziąć przekonanie, że Polacy to społeczeństwo, które jest naprawdę bardzo świadome różnego rodzaju zasad oraz reguł, dzięki zastosowaniu których można efektywnie dbać o swoje zdrowie a także o kondycję swojego organizmu. Niestety prawdziwa rzeczywistość nie wygląda tak zachwycająco jak ta rzeczywistość, którą możemy sobie wyobrazić na podstawie takich czy innych badań albo też różnego rodzaju sondaży. W rzeczywistości, o której tutaj rozmawiamy, rzeczy mają się w ten sposób, że chociaż Polacy deklarują, że wiedzą jak dbać o swoje zdrowie, nadal bardzo niewielu Polaków korzysta na przykład z rzeczy takich jak zioła, które, jak wiadomo, stanowią konieczny element każdej zdrowej diety. W ogóle jeżeli chodzi o rzeczy takie jak zioła, to Polacy wypadają naprawdę niezbyt dobrze, zwłaszcza jeżeli porównać ich ze społeczeństwami zachodniej Europy, gdzie rzeczy takie jak zioła cieszą się naprawdę dużą popularnością. Wypada więc tylko mieć nadzieję, że owa sytuacja możliwie prędko ulegnie zmianie.

prywatnezdrowie.pl

Uniwersalne stosowanie ziół

0
Uniwersalne stosowanie ziół

Leczenie za pomocą ziół staje się coraz bardziej popularne. Przede wszystkim  zioła zaczynamy stosować wtedy, kiedy medycyna konwencjonalna jest mało skuteczna lub w ogóle nie jest nam w stanie pomóc. Nie mniej jednak zioła przede wszystkim poleca się osobom mocno narażonym na negatywne skutki współczesnej cywilizacji. Chodzi tu, bowiem przede wszystkim o osoby zestresowane, nieprowadzące aktywnego trybu życia, nieposiadające zróżnicowanej diety. Taki długotrwały styl życia w późniejszym okresie może spowodować wiele nieodwracalnych negatywnych zmian w organizmie oraz być powodem powstania w starszym wieku wielu dolegliwych chorób. Właśnie z tego względu zaleca się osobom żyjącym na tak wysokich obrotach by przyjmowały zioła w różnej postaci. Będą one stanowiły pewien element wzmacniający organizm, a także przyczynią się do zwalczania powstających obecnie infekcji i stanów chorobowych. Dlatego powinniśmy walczyć z mitem, że zioła są tylko dla osób starszych i stosować je u osób w każdym wieku.

sport-guru.pl

Co z tą cukrzycą?

0
Co z tą cukrzycą?

Choroby są wszędzie, każdy ma jakieś problemy i coś go boli, niestety niektórzy cierpią bardziej, inni mniej. Na część z chorób wciąż nie znaleziono lekarstwa, na część nie ma tego lekarstwa bo procesy które rozpoczęły w organizmie są nieodwracalne. Coraz częściej pojawiają się również choroby związane z złym odżywianiem, czy złym trybem życia. Ale cóż poradzić, skoro nawet dzieci w szkołach niechętnie uczestniczą w lekcjach wychowania fizycznego? Jedną z najczęściej ostatnio wspominanych chorób jest cukrzyca. Nie jest to choroba śmiertelna przy odpowiednim leczeniu, można z nią żyć. Cukrzyca inaczej nazywa jest moczówką cukrową. Coraz więcej ludzi w zasadzie w każdym wieku, cierpi na jej objawy na przykład senność, wzmożone pragnienie i łaknienie oraz cukromocz. Cukromocz to inaczej glikozuria, oznacza obecność cukru w moczu. Stąd jeśli pojawiają się w u nas takie objawy, należy niezwłocznie udać się do lekarza i poprosić o badanie krwi. Cukrzyca jest chorobą, w której niedobór insuliny powoduje nieprawidłową przemianę węglowodanową. Odpowiednia dieta to jeden ze sposobów na radzenie sobie z cukrzycą. Innymi sposobami są często podawanie insuliny czy doustnych środków przeciwcukrzycowych.

bezformy.pl

Logistyka – słów kilka.

0
Logistyka – słów kilka.

Stała się pojęciem niezwykle popularnym, coraz częściej stosowanym w życiu codziennym. Niemal w każdej firmie funkcjonuje dział logistyczny, a doradcy w tej dziedzinie są stale poszukiwani. Czym więc jest ta cała logistyka?Etymologicznie jednym ze źródeł tego terminu jest greckie słowo logistikos ( człowiek kierujący się regułami logiki zarówno matematycznej jak i filozoficznej). Współcześnie określa się ją jako opis procesów między innymi planowania, realizowania, kontrolowania przepływu materiałów oraz efektywnego zarządzania nimi. Bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych jest tak zwana zasada 7R, w Polsce funkcjonuje jako zasada 7W – dostarczenie właściwego produktu o właściwej jakości, we właściwej ilości, we właściwym stanie, we właściwe miejsce, we właściwym czasie , po właściwej cenie, właściwemu klientowi. Logistyka jest więc szeregiem procesów, których połączenie i optymalizacja ma przynieść jak największe zyski przy minimalnych stratach i jak najmniejszych nakładach. Logistyka ma zadanie zintegrowanie wszystkich elementów łańcucha dostaw i zarządzania materiałem, przy użyciu osiągnięć takich dziedzin nauki jak: statystyka, ekonomika, informatyka i inne. Logistykę można podzielić na wiele różnych sposobów, zależnie od przyjętych kryteriów. Dwa najpopularniejsze podziały to ten ze względu na zasięg oddziaływania oraz na obszar działań. Podział ze względu na zasięg oddziaływań obejmuje: mikrologistykę (procesy wewnątrz jednego przedsiębiorstwa, firmy), mezologistykę ( konkretny dział gospodarki), makrologistykę ( procesy logistyczne w całej gospodarce) oraz euroloistykę (kontynent) i logistykę globalną. Jeśli chodzi zaś o konkretne obszary funkcjonowania występuje logistyka zaopatrzenia, produkcji, dystrybucji i innych poddziedzin procesów. Logistyka jest niezwykle istotną częścią życia, która prężnie się rozwija wykorzystując osiągnięcia wielu innych dziedzin naukowych.

namotorze.pl

Co to jest bulimia?

0
Co to jest bulimia?

Co to jest bulimia? Jest to w ostatnich czasach bardzo popularna choroba dotykająca coraz więcej młodych osób, szczególnie dziewczyn. Bulimia jest to bardzo poważne zaburzenie odżywiania. Niebezpieczne jest to, że objawy bulimii są często trudne do zauważenia nawet przez najbliższych osoby chorującej. Dolegliwość tak sprawia, że osoba chora ma od kilku do kilkunastu napadów wielkiego apetytu w tygodniu. Napady występują nagle i nie można ich w żaden sposób przewidzieć. Są na tyle silne, że ciężko jest z nimi walczyć. Stają się tym samym uzależnieniem. W międzyczasie osoba taka oszukując siebie samą, stara się utrzymywać dietę. Bulimiczna uczta składa się zazwyczaj z potraw wysokokalorycznych pochłanianych bez opamiętania. Zaliczają się do nich wszelkiego rodzaju dania typu fast food, słodycze, chipsy i inne tego typu rzeczy. Potem po ataku następuje ogromne poczucie winy i chora prowokuje wymioty lub nadużywa środków przeczyszczających i moczopędnych, aby pozbyć się tego co zjadła w trakcie napadu. Chce przecież podświadomie utrzymywać dietę, na której od jakiegoś czasu ponoć jest. Nie pozostaje to niestety bez wpływu na organizm człowieka. Poraniona śluzówka jamy ustnej, uszkodzone szkliwo zębów od kwasu żołądkowego to tylko niektóre, lżejsze skutki choroby. Dołączają się do nich zaburzenia rytmu serca i cyklu miesięcznego, bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, mdłości, zawroty głowy. Ogólnie cały organizm jest wykończony nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. Choroba ta wymaga leczenia psychiatrycznego.

normalsi.pl

ZOBACZ TEŻ