Body Wrapping – sposób na odchudzanie?

0
1815

Body wrapping jest zabiegiem, który możemy wykonać w większości gabinetów kosmetycznych. Jest to zabieg dość często wybierany przez osoby, które chcą pozbyć się cellulitu i ujędrnić swoją skórę. Zabieg piera się na wykorzystaniu folii spożywczej, najpierw należy nałożyć specjalny balsam na partie ciała, które chcemy ‚ulepszyć’, następnie owijamy je folią i czekamy, aż minie określony czas.

Body wrapping stosowany jest również, wtedy gdy zależy nam na pobudzeniu krążenia. Gdy owiniemy skórę folią, wytworzy się ciepło, które sprawia że pory się otworzą. Dzięki temu kosmetyk, który został zaaplikowany zdecydowanie głębiej wniknie i lepiej zadziała. Skóra po takim zabiegu jest napięta, jędrna i oczyszczona z toksyn. Oprócz tego można również zaobserwować to, że odzyskała zdrowy koloryt i jest dotleniona.

Zabieg body wrappingu można zastosować praktycznie na całe ciało, lub na konkretne partie. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Regularne wykonywanie może przyczynić się do pozbycia kilku centymetrów w obwodzie ud, bioder oraz pośladków.
Foliowanie jest również polecane kobietom, które szukają zabiegu, który ujędrni ich piersi.

Przeczytaj też: http://cowmiescie.pl/azjatycka-pielegnacja-skory-na-czym-polega/

Body wrapping – jak przeprowadzić zabieg foliowania ciała w domu?

Balsam, który stosuje się podczas body wrappingu można wykonać samodzielnie w domu lub zakupić gotowy produkty, w sklepie z profesjonalnymi kosmetykami. Najważniejsze, żeby w składzie znajdowały się naturalne substancje aktywne, które posiadają działanie antycellulitowe, spalające tłuszcz i ujędrniające. Najpopularniejsze składniki to: kofeina, cynamon, ginko biloba, imbir, algi, błoto i żeń-szeń.

Jeżeli chcemy samodzielnie stworzyć koncentrat do body wrappingu, musimy zmieszać 1 paczkę cynamonu, z dwiema łyżeczkami imbiru i miodu. Żeby konsystencja była bardziej płynna, należy dodać wody.

Przeciwwskazania do body wrapingu

Body wrapping jak każdy zabieg, może mieć jakieś przeciwskazania. Z tego typu zabiegu, na pewno nie mogą korzytsać:

  • osoby z chorobami serca,
  • kobiety w ciąży,
  • osoby z żylakami i zatorami,
  • osoby z nadciśnieniem,
  • osoby z miażdzycą,
  • osoby ze skórą naczyniową i wrażliwą.

Źródło: https://www.olsh.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here