Choroba spowodowana niedoborem witamin

0
1145

Ludzkość niestety nieczęsto dba o siebie, a także o to z czego składa się ich posiłek. Liczy się jedno – zjedzenie czegoś szybko, smacznie a zarazem tanio. Niestety, bardzo często dieta oparta na fast-foodach sprawia, iż organizm nie otrzymuje kluczowych witamin, czego skutkiem mogą być różne choroby i gorsze samopoczucie, przez co nasz organizm nie pracuje tak jak byśmy tego chcieli.
Aby odpowiednio dostarczać witaminy do swojego organizmu wypadałoby mieć odpowiednio zbilansowaną dietę, z dużą ilością owoców i warzyw dzięki czemu można dostarczać do organizmu pierwiastki takie jak cynk i żelazo a także witaminy. Witamina PP jest szczególną witaminą, gdyż w jej skład wchodzi wiele związków, takich jak niacyna, a także witamina B3.

Witamina PP – znaczenie i źródła występowania niacyny
Witamina PP jest kluczowa jeśli chodzi o przemianę węglowodanów, białek i tłuszczów, a więc podstawowych czynników jakie można przyjąć wraz z pożywieniem. Można ją znaleźć przede wszystkim w produktach bogatych w białko, a także pomidorach i daktylach.

A co jeśli odżywiamy się dobrze a mimo to nie czujemy się dobrze? Winą może być podoba. Wiele ludzi już w lecie myśli co zrobią gdy zimą boli ucho… Starają się wcześniej przygotować swoje ciało do zmiany otoczenia poprzez trening, a szczególnie popularny obecnie trening kalenistyczny. Czym jest kalistenika? Najprościej mówiąc jest to specjalistyczny trening z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała co jest szczególnie wykorzystane podczas treningu street workout.

www.poznancitycenter.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here