co oznacza skrot idk

0
1331

Internet i komórka to jedne z najbardziej lubianych urządzeń do komunikowania się ludzi między sobą. Szybka wymiana informacji, szybki kontakt to wartość nie do przecenienia w codziennym życiu. Dążność do jak najszybszego i w jak najkrótszej formie przekazania wiadomości czy wrażeń powoduje, że język używany w Internecie czy SMS-ach staje się coraz bardziej skrótowy. Zamiast „cześć” piszemy „cze”, zamiast „do zobaczenia” piszemy „dozo”, zamiast „pozdrowienia” piszemy „pozdro” itd. SMS-y i maile wprowadzają nowe znaki, słowa, które często, dla niewtajemniczonych, wymagają wyjaśnienia. Jednym z takich słów-znaków jest „xoxo”.
Co znaczy „xoxo”? To nowe słowo oznacza dwa angielskie słowa „hugs&kisses”, czyli po polsku „uściski i całusy”. Dlaczego „xoxo”? Otóż ręce dwóch osób obejmujących się widziane z lotu ptaka tworzą literę „o”, natomiast dwie całujące się osoby, przechylające głowy do pocałunku sprawiają, że ich usta krzyżują się w znaku „x”.
„XOXO” weszło do codziennego, międzynarodowego słownika. W 2012 roku odbył się po raz pierwszy „Festiwal XOXO” artystów i twórców niezależnych tworzących w Internecie. Wydarzenie to od 2012 roku ma miejsce w Portland w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Jest to spotkanie cykliczne dla artystów tworzących dzieła plastyczne, muzyczne, teatralne, tworzących gry komputerowe i wszelkie inne kreacje w Internecie.
Innym skrótem używanym w języku Internetu i SMS-ów jest „idk”. Co oznacza skrót idk? To po prostu pierwsze litery angielskiego zwrotu „I don’t know”, czyli po polsku „nie wiem”.
Nowe, szybkie środki komunikacji między ludźmi wymagają skrótowego języka. Szybko go przyswajamy i stosujemy, gdyż jest dla nas wygodny. Nie nadużywajmy go jednak, ciesząc się pięknem ojczystego języka.

nagrodobiorcy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to jest spalony?
Następny artykułCo to jest leasing?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here