Co Polacy najczęściej kupują w sieci

0
3358

Zakupy online z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Ta wygodna i szybka forma nabywania produktów staje się nie lada konkurencją dla sklepów stacjonarnych, które, choć nadal przodują w sprzedaży, mogą czuć się zagrożone. Jakie produkty najczęściej kupujemy w sieci? Co Polacy lubią nabywać w sklepach internetowych?Sprawdźmy wyniki raportu „E-commerce w Polsce 2016. Gemius dla e-Commerce Polska”.

Odzież, akcesoria  i dodatki

Ta kategoria cieszy się największą popularnością, jeśli chodzi o zakupy w internecie. Jak wynika z raportu, aż 72% Polaków deklaruje tego rodzaju zakupy w sieci. Najczęściej kupujemy odzież i dodatki w sklepach internetowych znanych marek, a także na aukcjach internetowych.

Książki i płyty

Na drugim miejscu w rankingu najczęściej kupowanych produktów w internecie uplasowały się książki, filmy oraz płyty. Takie zakupy deklaruje aż 68% respondentów. Nic w tym dziwnego, bowiem są to produkty, których z reguły nie zwracamy, ja to mam miejsce w przypadku odzieży nie zawsze pasujące rozmiarem, kolorem czy fasonem do naszych potrzeb. Warto również podkreślić, że w tej grupie znajdują się klienci, którzy kupują różnego rodzaju dodatki czy gadżety do gier online.

Telefon, smartfon, tablet

z pewnością nikogo nie zaskoczy trzecia pozycja w rankingu najczęściej kupowanych dóbr w internecie. W przeprowadzonym badaniu aż 56% Polaków odpowiedziało, że w sieci kupuje telefony, smartfony oraz tablety, jak również pozostały sprzęt RTV / AGD. Co ciekawe, w grupie tej jest sporo osób, które decydują się na obejrzenie danego produktu w sklepie stacjonarnym, a następnie, po znalezieniu atrakcyjnej cenowo oferty w internecie, finalizują zakup online.

Kosmetyki i perfumy i usługi

Produkty kosmetyczne oraz perfumy cieszą się popularnością u prawie 50% badanych.  Te kupują zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Duża grupa osób kupuje też przez internet bilety do kina, teatru czy na koncert, a także rezerwuje bilety lotnicze, noclegi i inne usługi związane z turystyką i wypoczynkiem.

Samochód, meble

Warto zaznaczyć, iż wśród respondentów aż 39% odpowiedziało, że przez internet zakupiło samochód, a 37% badanych zadeklarowało zakup mebli w sieci.

Produkty farmaceutyczne

Niżej na liście znalazły się farmaceutyki oraz produkty bez recepty. Ich zakup zadeklarowało ponad 31% badanych.  

Zakupy spożywcze

Kupowanie produktów spożywczych cieszy się rosnącą popularnością, zwłaszcza w dużych miastach, w których istnieje możliwość skorzystania z oferty zakupów z dowozem większych sieciówek. Internetowe zakupy spożywcze deklaruje 23% badanych, które dostrzegają korzyści takiej formy nabywania “spożywki”: oszczędności czasu oraz pieniędzy, gdyż często sklepy nagradzają swoich stałych klientów online atrakcyjnymi rabatami.

Trudno nie zgodzić się z twierdzeniem, że zakupy w sieci są proste i wygodne. Często możemy trafić na bardzo atrakcyjne oferty, których nie znaleźlibyśmy w punktach stacjonarnych, na przykład podczas sezonowych wyprzedaży. Nawet, jeśli konieczna będzie pożyczka szybka online na zakup danego produktu, to warto wykorzystać taką okazję i stać się posiadaczem wymarzonego gadżetu praktycznie od ręki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here