Czarter jachtów w Chorwacji – na co uważać jako kapitan?

0
1597

Czarter jachtów w Chorwacja to obecnie coraz bardziej popularny sposób wypożyczania sprzętu i żeglugi. Ma on wiele zalet, o których powiemy krótko poniżej, niemniej jednak, jak zawsze zresztą, są pewne rzeczy i sprawy, na które musimy zwrócić baczną uwagę. Co do nich należy?

Zalety czarteru jachtów w Chorwacji

Na początek warto jednak krótko powiedzieć o tym, czemu czarter jachtów Chorwacja to taka świetna sprawa. Otóż przede wszystkim tutaj warunki żeglugi są dość proste i nie ma problemu z zimnem czy sztormami. Ponadto rejony Chorwacji są najzwyczajniej w świecie śliczne – mnogość malowniczych miasteczek portowych, wielu atrakcji, pięknych plaż, słońce. To wszystko sprawia, że aż chce się tam jechać na urlop.

Jednak to jeszcze nie wszystko. Czarter jachtów Chorwacja to najzwyczajniej w świecie bardzo prosta sprawa. Działa tu bowiem wielu armatorów, którzy oferują dobrej jakości jachty w dobrej cenie. Wróćmy jednak do tego, na co musi uważać kapitan każdego statku?

1) Ubezpieczenie łodzi i uczestników rejsu

Organizując czarter jachtów w Chorwacja zazwyczaj na wstępie zobowiązujemy się do wpłacenia kaucji za jacht albo też do wykupienia ubezpieczenia jachtu. W żadnym wypadku nie ma sensu się od tego migać, szukać jak najtańszej firmy w tym zakresie. Jest to bowiem także zabezpieczenie dla nas, gwarancja tego, że jacht jest sprawny i w dobrym stanie.

Choć w zasadzie nie jest to wymagane, warto jednak pamiętać o ubezpieczeniu załogi. Generalnie bowiem nie ma takiego wymogu, niemniej jednak w razie nawet drobnego urazu, który na jachcie może się zdarzyć warto mieć pomoc zapewnioną.

2) Dobrze dobrana załoga

Tanie wino, bałkański temperament, plaże, słońce, ciepła woda – to wszystko są to składowe idealnego urlopu w Chorwacji. Oczywiście jak najbardziej mamy prawo korzystać z dobrodziejstw tego kraju i w pełni wypocząć, niemniej jednak trzeba mieć świadomość tego, że w takich warunkach często wyłącza nam się racjonalne myślenie.

Dlatego też warto uważnie patrzeć na to, jakie osoby bierzemy ze sobą na pokład. Oczywiście rejs w Chorwacji najczęściej to całkiem bezpieczna sprawa, niemniej jednak spożywanie większych ilości alkoholu, ryzykowne pływanie zawsze mogą skończyć się tragedią.

Czarter jachtów w Chorwacji oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here