Czy istnieje alergia na alkohol?

0
1432

Łupież jest bardzo wstydliwą dolegliwością ogromnej rzeszy ludzi. I co trzeba powiedzieć głośno – łupież to choroba! Polega ona na łuszczeniu naskórka skóry głowy. Przyczyn powstawania łupieżu jest wiele – sucha skóra, skóra podrażniona, zbyt rzadkie mycie włosów, łuszczyca, egzema, nadwrażliwość na składniki, które znajdują się w szamponach, farbach do włosów czy drożdże. Walczyć z łupieżem można na wiele sposobów – od delikatnych szamponów przeciwłupieżowych, zapobieganiu stresu, po zdrową dietę. Leczenie łupieżu wymaga od nas również cierpliwości i systematyczności.

Alergia na alkohol – jakie są objawy uczulenia na alkohol?
Objawami świadczącymi o alergii na alkohol mogą być zaczerwienienia na skórze – ponieważ alkohol otwiera naczynia krwionośne, siniaki i wybrzuszenia na ciele, zaburzenia poziomu histaminy, co może powodować kłopot z oddychaniem przez nos. Ponadto osoba uczulona na alkohol może cierpieć na biegunkę czy wymioty, może dostrzec u siebie plamy na skórze, katar czy przyspieszone bicie serca.

Gorączka u dzieci to temat spędzający sen z powiek matkom. Temperatura ciała wzrasta z każda godziną, dziecko się męczy, a matka wciąż zadaje sobie pytanie, czy interweniować, czy pozwolić organizmowi, by sam zwalczył gorączkę. U małych dzieci gorączka jest niebezpieczna – może wywoływać drgawki, a nawet doprowadzić do utraty przytomności. Podczas gorączki należy dobrze nawadniać dziecko, ponadto często trzeba sprawdzać temperaturę. W pokoju, w którym odpoczywa dziecko, temperatura powinna być w okolicach 20 stopni. Natomiast sama wizyta u lekarza nigdy nie zaszkodzi.

www.rajnet.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here