Czy rozmiar ma znaczenie?

0
1262

Niemal każdy mężczyzna przynajmniej raz w życiu zadał sobie pytanie – czy rozmiar penisa ma znaczenie dla kobiety? Wokół tego tematu narosło już tyle mitów, powiedzonek i docinek, że nie trudno się dziwić, że panowie miewają kompleksy, a nawet obsesję – podobnie jest w przypadku kobiet i rozmiaru ich biustów. Wielkością męskiego penisa zajmują się naukowcy i socjolodzy, prowadząc różnego typu badania. Często w temacie wypowiadają się też kobiety. Czy naprawdę jest się czym martwić?

Od czego zależy wielkość penisa?

Rozmiar penisa uwarunkowany jest genetycznie i zależny od rasy. Według badań, największymi przyrodzeniami cieszą się Afrykańczycy i mieszkańcy Ameryki Południowej, a najmniejszymi Azjaci. Europejczycy znajdują się pośrodku, chociaż występują różnice także pomiędzy mieszkańcami konkretnych krajów. Szacuje się, że średnia długość penisa u osób czarnoskórych wynosi ok. 17 cm, przy czym w rankingu prowadzą obywatele Demokratycznej Republiki Konga, a na drugie miejsce zajmują Ekwadorczycy. Jeśli chodzi o Europejczyków, to na pierwszym miejscu plasują się Węgrzy (ok. 16 cm), a Polacy ze średnim wynikiem ok. 14 cm są dość wysoko w rankingu! Najsłabiej wypadają Azjaci, których penisy mierzą ok. 10 cm.  Więcej tego typu informacji przekazuje artykuł https://www.strefanamietnosci.pl/czy-rozmiar-penisa-ma-znaczenie/.

Warto jednak wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, jak poprawnie zmierzyć penisa? Wyłącznie podczas erekcji, kiedy to penis może podwoić swoją długość, wówczas pomiaru dokonuje się od trzonu aż do żołędzi. Po drugie, nie należy się sugerować żadnymi rankingami i zamartwiać, jeśli okaże się, że penis jest poniżej normy. Po trzecie, najlepszym sposobem na rozwianie wątpliwości odnośnie stanu swojego przyrodzenia jest wizyta u urologa oraz seksuologa!

Seks a rozmiar penisa – kiedy rozmiar ma znaczenie

Seksuolodzy przypominają, że zwykle najbardziej o rozmiar penisa martwią się mężczyźni, a nie ich partnerki. Wielkość przyrodzenia nie ma znaczenia podczas stosunku seksualnego – przeciętna długość kobiecej pochwy rasy białej wynosi ok. 11 cm, a najbardziej unerwionych jest kilka pierwszych centymetrów bocznych ścian pochwy. Jeśli więc chodzi o intensywność kobiecych doznań, znaczenie ma technika i wiedza na temat budowy damskich narządów – zdecydowana większość pań czerpie najwięcej przyjemności ze stymulacji łechtaczki, rzadziej osiągając orgazm pochwowy. Co więcej, długie penisy sprawiają ból i ogromny dyskomfort podczas seksu, co z kolei ogranicza parę do kilku pozycji seksualnych i często pozbawia spontaniczności. Poza tym, posiadanie długiego lub krótkiego penisa nie ma wpływu na wytrzymałość i kondycję seksualną. Co ma wpływ? Aktywny styl życia, zdrowy sposób odżywiania, wysypianie się i …wysiłek w sypialni! Jak dowiadujemy się z portalu https://www.strefanamietnosci.pl/ kobiety zgodnie przyznają, że o ile długość penisa nie ma znaczenia, to pewność siebie, estetyka i umiejętności to zdecydowanie dobra inwestycja.

Czy jest możliwe powiększenie penisa?

Kompleksy i obsesja na punkcie rozmiaru penisa prowadzą do rozmyślań na temat sposobów na powiększenie przyrodzenia. Można się spotkać z różnego rodzaju tabletkami czy nawet zabiegami wydłużającymi męskie narządy. Lekarze i seksuolodzy zdecydowanie odradzają tego rodzaju praktyki, także ze względów zdrowotnych. Chirurgiczne ingerowanie w budowę penisa wyłącznie ze względów estetycznych może skutkować poważnymi powikłaniami, jak np. zaburzenia w erekcji. Podobnie ma się rzecz z przyjmowaniem „magicznych suplementów” – należy to skonsultować z lekarzem. W związku opartym na miłości rozmiar penisa nie ma znaczenia. Liczy się zaangażowanie, więź emocjonalna i wspólne zaspokojenie wzajemnych potrzeb, a nie centymetry. Natomiast w związkach opartych wyłącznie na relacji erotycznej znaczenie mają umiejętności!

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here