Czy wiecie co to synonim?

0
1006

Wielokrotnie zastanawiamy się pisząc pracę na zaliczenie, pismo do urzędu czy nawet zwykłego e-maila co zrobić, by uniknąć powtarzania tych samych słów? W końcu też chcemy brzmieć profesjonalne w zwykłej rozmowie a opisując fajną piosenkę, która gdzieś usłyszeliśmy móc użyć więcej słów niż tylko opowiadać, że była fajna.
Pomocny w tym przypadku będzie synonim. Teraz zastanawiacie się co to synonim?
Według słownika języka polskiego synonim to wyraz, który ma takie samo lub podobne znaczenie co inny wyraz, a oba są na tyle do siebie podobne, że mogą być stosowane zamiennie. Najlepiej wyjaśnić na przykładzie, weźmy wyraz kamień, synonimem do niego będzie głaz, skała czy kwarc. Jeżeli chcemy powiedzieć o kimś, że jest mądry możemy użyć takich słów jak myślący, rozumny, inteligentny. W uproszczeniu, kiedy zastanawiacie są co to synonim można przyrównać go do wyrazu bliskoznacznego, czyli o podobnym znaczeniu. Przykłady można by wymieniać w nieskończoność, nawet dla samego słowa synonim, zamiennie powiemy wyraz bliskoznaczny, czy wyraz o podobnym znaczeniu.
Dzięki synonimom możemy idealnie opisać cechy przedmiotu używając więcej niż jednego przymiotnika. A zaglądając do słownika pobudzać swoją wyobraźnię, wzbogacać język i brzmieć profesjonalnie. Możemy mieć pewność, że nigdy nie zabraknie nam już słów. Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele określeń może mieć jeden wyraz. Myślę, że dzięki temu krótkiemu wyjaśnieniu nie będziecie się więcej zastanawiać co to jest synonim, a zasób waszego słownictwa się będzie powiększał.

odzyskajdzien.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here