Czy wiesz co to znaczy ct?

0
996

W dzisiejszych czasach na wszystko brakuje nam czasu, żyjemy w pędzie, byle szybciej, byle dalej.
Oszczędzamy czas tam gdzie tylko się da i jeśli się da. Zamiast rozmów oko w oko korzystamy z komunikatorów, bo tak jest szybciej, tak jest prościej i wygodniej i często nie piszemy całych zdań, bo przecież czas to pieniądz, więc kiedy ktoś zapyta na komunikatorze: Hej. Jesteś?Masz chwilkę?
Odpowiemy: Hej.Ct:?
Ale co to znaczy ct ?!
Jakieś ” ct ” nic nie powie człowiekowi, który urodził się przed rokiem dwutysięcznym, więc szybko wpisujemy w wyszukiwarkę skrót i czekamy na wyniki wyszukiwania w napięciu, bo a nuż,-nie daj boże- to jakaś choroba albo jakaś inna straszna historia…
Prawda okazuje się niegroźna i wręcz banalna, ten skrót to zwykłe “co tam”.
Niby to tylko 5 liter i spacja pomiędzy nimi, ale przecież nie mamy czasu na rozpisywanie się, bo jesteśmy akurat w sklepie na zakupach, mierzymy świetne spodnie, a tu 5 znajomych akurat przypomniało sobie, że jest piątkowe popołudnie i chcą pewnie umówić się na imprezę wieczorem, bo mają wolną sobotę.
Pięć razy pięć, plus pięć spacji to 30 kliknięć w telefonie i dodatkowe 5 kliknięć na ” wyślij” i już mamy 35 kliknięć.
Dużo?
Dla jednych nie, ale dla innych już tak.
Po prostu takie czasy…
Człowiek szybko potrafi się dostosować do nowego, więc nie zżymajmy się, że dostajemy podczas zakupów dziwne teksty w esemesach od młodszych kolegów, naszych dzieci lub przyjaciół będących ” na czasie ” i ” za pan brat ” z aktualnymi trendami. Nauczmy się znaczenia ct i nie tylko tego skrótu.

wpudrze.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here