Czym charakteryzuje się deska typu longboard?

0
3939

Fantastycznie jest mieć w życiu pasję i oddać się jej w całości. Wielu młodych ludzi znalazło ją trochę przez przypadek, a trochę podążając za współczesnymi trendami. Mowa tutaj o jeździe na desce typu longboard, która sprawia mnóstwo frajdy. Czym charakteryzuje się deska longboard, na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu? Poniżej garść istotnych informacji dla nowicjuszy w tym temacie.

Co to jest deska longboard?

Deskorolka tak bardzo kojarzy się z amerykańską młodzieżą, ale też z dorosłymi, snującymi się w pełnym słońcu ulicami Miami. Teraz i na naszych ulicach i skateparkach nie brakuje osób, które swoje popołudnia spędzają na desce. Deska longboard jest szczególna – jak sama nazwa wskazuje, jest zdecydowanie dłuższa od typowej deskorolki. Ma około 1- 1,5 m długości, oraz swój charakterystyczny kształt przypominający wydłużoną łzę. Poza tym longboardy mają również szersze trucki oraz koła – to wszystko wpływa między innymi na możliwość osiągania większej prędkości podczas jazdy. Rekord to prawie 150 km/h, który został ustanowiony w 2017 roku przez Amerykanina.

Jak jeździ się na desce longboard?

Jakie wrażenia daje użytkowanie właśnie tej deski? Po pierwsze to możliwość osiągania zdecydowanie większej prędkości, bo na longboardzie jeździ się po asfalcie (chociaż użytkownicy tej deski bardzo często wybierają też zdecydowanie trudniejsze trasy niż tylko asfaltowy trakt – można jeździć na tej desce również po wzniesieniach). Wszystko zależy bowiem od wybranego stylu, w którym się jeździ. Charakterystyczne to na przykład slalom lub downhill. Jeżdżąc na desce typu longboard wykonuje się pewien charakterystyczny ruch, który odrobinę przypomina ruch podczas surfowania. Chodzi właśnie o osiągnięciu tego efektu, tego specyficznego ruchu.

Dla kogo deska tego typu?

W ostatnich latach coraz więcej osób po prostu w hobbystycznie zaczyna jeździć na desce, a okoliczne skateparki nie są już tylko dedykowane dla nastolatków. Jeżdżenie na desce pozytywnie wpływa na koordynację ruchową, daje frajdę i pozwala odstresować się. Kto kiedykolwiek wcześniej jeździł na tradycyjnej deskorolce, na pewno poradzi sobie również na longboardzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here