Czym jest bullet journal i jak go wykonać metodą scrapbookingu?

0
1442

Bullet journal to planner i kalendarz w jednym. Oryginalny rodzaj organizera można wykonać własnoręcznie i dostosować indywidualnie do własnych potrzeb. Do tworzenia osobistego notatnika idealnie sprawdza się metoda scrapbookingu, w której można wykorzystać szereg gadżetów i akcesoriów, jak: naklejki, kolorowe papiery, stemple.

Bullet journal – co to jest?

Bullet journal to rodzaj spersonalizowanego plannera. Jego popularność tkwi głównie w funkcjonalności i elastyczności w użytkowaniu, ponieważ dla każdej osoby może służyć do nieco innych celów. Stworzony bullet journal może być, np.: pamiętnikiem, relacją z podróży, plannerem do pracy, szkicownikiem, zbiorem obowiązków do zrobienia, notatnikiem na uczelnię, albumem, kalendarzem czy kreatywnym narzędziem do organizacji pracy. Niezależnie od przeznaczenia, charakterystyczny dziennik to przedmiot, do tworzenia którego wystarczy jedynie odrobina wyobraźni i kilka użytecznych gadżetów i akcesoriów.

Bullet journal a metoda scrapbookingu

Scrapbooking to metoda rękodzielnictwa, za pomocą której można tworzyć kreatywne i oryginalne przedmioty, takie jak: albumy, kalendarze, pamiętniki i plannery. Sztuka ręcznego dekorowania rewelacyjnie sprawdza się do wykonania własnego bullet journal. Nie ma określonych reguł, jakich należy przestrzegać, korzystając z metody scrapbookingu. Im twórca dziennika będzie bardziej kreatywny, tym efekt końcowy będzie ciekawszy i pomysłowy.

Podstawa bullet journal – notes

Rozpoczynając przygodę z bullet journal, należy na sam początek zaopatrzyć się w dobrej jakości notes, o zadowalającej nas wielkości czy gramaturze papieru. Na rynku dostępne są gotowe organizery w formie segregatorów czy kalendarzy książkowych, ale i klasyczne notatniki o stronach czystych, w linie, a nawet kropki, które ułatwiają precyzyjnie naszkicować wszelkie niezbędne tabele, ramki, kolumny czy przykleić zdjęcia w równej od siebie odległości.

Bullet journal – przydatne akcesoria do ozdabiania

Spersonalizowany organizer umożliwia kreatywne wyrażanie emocji i dowolną zabawę formą. Scrapbooking oferuje szereg oryginalnych akcesoriów, jakie można wykorzystać do ozdabiania własnego bullet journal. Są nimi, np.: kolorowe papiery, stemple, naklejki, pisaki, wstążki, sznurki, pióra, kredki, farby, brokat. Ciekawym elementem ozdobnym, jaki można wykorzystać na stronach notesu, są taśmy washi, czyli rodzaj samoprzylepnej i częściowo przezroczystej taśmy na której widnieją różnego rodzaju wzory, rysunki i kształty. W metodzie scrapbookingu popularnością cieszą się również ozdoby z masy żywicznej lub drewniane akcesoria, jak pojedyncze litery czy gotowe wyrazy.

Czytaj więcej: Kalendarz książkowy- jak go wykonać samodzielnie?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here