Czym karmić myszy?

0
2198

Choć wydawać by się mogło, że najbardziej popularnym domowym gryzoniem są chomiki, okazuje się, ze coraz więcej osób decyduje się także na zakup myszy. Te niewielkie stworzenia potrzebują naszej uwagi, odpowiednio dobranej klatki i oczywiście pokarmu, który zapewni im niezbędne składniki odżywcze.

Jeszcze w sklepie…         

Już sam wybór myszki to ważna decyzja. Podczas zakupu nie kierujmy się jedynie kolorem wymarzonego zwierzaka domowego, zwróćmy uwagę także na ruchliwość gryzonia. Te, które chętnie się bawią są zdrowe i śmiało możemy zabrać je do domu. Unikajmy jednak tych, mających widoczne ślady zadrapań, wyglądają niezdrowo i nie są skore do zabaw. Kolejnym krokiem jest wybór klatki. Niektórzy decydują się także na akwarium, jednak tradycyjna klatka sprawdzi się dużo lepiej. Warto wybierać te z pięterkiem, by mysz  miała dużo miejsca do biegania. Dodatkowe wyposażenie nowego mysiego domku to rzecz jasna poidełko, miseczka na jedzenie i domek. Gryzoń ten lubi się chować, więc mały plastikowy domek, wydaje się być koniecznym zakupem. Pozostałe zabawki, takie jak tunele i karuzele nie są konieczne, ale niektórzy się na nie decydują.

Czym karmić?

Wbrew temu co widzieliśmy w niejednej bajce – myszy nie jedzą sera. Decydując się na zakup gryzonia musimy być pewni, że podawana mu karma jest zdrowa i bezpieczna. Do wyboru mamy między innymi pokarm roślinny, w których znajdziemy między innymi różnego rodzaju zboża. Niektórzy dołączają do diety tych zwierząt pestki dyni lub orzechy, nie jest to jednak najlepsza karma dla myszy. Na maxandmrau.pl znajdziemy bezpieczne produkty, dostosowane do potrzeb małych gryzoni. Oprócz zwykłych pokarmów, możemy wybrać także specjalne kolby, które są bardzo lubiane przez te małe zwierzęta domowe. Raz na jakiś czas warto podawać myszom także warzywa i owoce. Oczywiście wcześniej dokładnie je umyjmy i obierzmy ze skórki.

Myszy to inteligentne zwierzęta, które z pewnością sprawią nam wiele radości. Pamiętajmy jednak, że mają one swoje potrzeby, o które jako właściciele powinniśmy dbać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here