Czym są nieruchomości komercyjne?

0
1113

Nieruchomości, podobnie jak i majątek ruchomy, mają różnorakie przeznaczenie. Z tego też względu są one pogrupowane na różne grupy. Jedną z nich są nieruchomości komercyjne. Dowiedz się wszystkiego na temat nieruchomości tego rodzaju.

Nieruchomość komercyjna czyli jaka?

Nieruchomość komercyjna to dość szczególny rodzaj majątku, który wyróżnia się dwiema podstawowymi cechami. Pierwszą z nich jest właśnie nieruchomość, oznaczająca w tym konkretnym przypadku przede wszystkim teren lub budynek, który znajduje się w posiadaniu konkretnej osoby.

Drugą cechą szczególną, jaką odznaczają się nieruchomości komercyjne, jest ich przeznaczenie. Jak łatwo się domyśleć, chodzi tutaj o możliwość prowadzenia działalności komercyjnej, to znaczy takiej, która ma na celu tworzenie zysków. W tym przypadku nieważna jest branża lub też usługa, jaka będzie się na gruncie lub w budynku odbywała.

Co może być nieruchomością komercyjną?

Skoro wiemy już, co to w ogóle jest nieruchomość komercyjna, łatwo będzie również przekonać się o tym, co dokładnie może oznaczać to szerokie pojęcie. Jest ono naprawdę szerokie, dlatego też lista potencjalnych miejsc jest dość spora.

A zatem w zakres pojęcia nieruchomości komercyjnej na pewno wchodzą wszelkie grunty, jakie będą używane do prowadzenia działalności zarobkowej. Oznacza to, że na przykład teren może być po prostu wykorzystywany jako parking lub też plac targowy, z tytułu wjazdu i postoju właściciel będzie czerpał zyski.

Podobnie ma się sprawa z budynkami. Tutaj w grę wchodzą wszystkie miejsca pozbawione charakteru mieszkalnego. Będą to zatem wszystkie miejsca, w których znajdują się sklepy bądź lokale usługowe, takie jak restauracje, puby czy też zakłady rzemieślnicze, na przykład krawca lub szewca.

Jak nabyć nieruchomość komercyjną?

Ten rodzaj nieruchomości cieszy się ostatnio dużą popularnością w naszym kraju, nic zatem dziwnego że rośnie liczba ofert obecnych na rynku. Potencjalni klienci mogą wręcz przebierać w takich ofertach, zarówno od osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw.

Nabycie nieruchomości komercyjnej nie różni się wiele od kupna mieszkania, jednak w tym wypadku lepiej dopełnić wszystkich formalności w obecności prawnika, który zadba o prawidłowe wypełnienie przepisów prawa.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – nieruchomości komercyjne

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here