Długotrwały stres

0
1176

Długotrwały stres to zmora każdego człowieka. Nikt bowiem nie chce narażać się na dyskomfort, a tym bardziej trwający dłużej niż jeden dzień. Ciągłe życie w stresie zaczyna być jednak normą wśród pracowników biurowych w wielkich miastach, ale także może mieć na to wpływ na przykład 39 tydzień ciąży – ostatni dni ciąży są bowiem bardzo stresujące dla przyszłej matki gdyż martwi się ona o swoje dziecko, a gdy rodzi pierwszy raz do tego dochodzi stres przed porodem.
Jak długotrwały stres wpływa na skórę? Cóż, jak wiadomo stres nie jest niczym dobrym i tak na prawdę nie wpływa on dobrze na nic. Człowiek ciągle zestresowany jest narażony na wiele chorób układu krążenia, osłabienie serca, a nawet choroby psychiczne jak nerwica czy depresja, która jest częstym objawem. Skóra nie jest tu wyjątkiem i reaguje podobnie jak cały organizm. Również się osłabia, często szarzeje i robi się bardziej sucha. To z kolei sprawia, że osłabiają się cebulki włosów i stąd właśnie bierze się znane łysienie przez stres.
Jak sobie zatem radzić ze stresem? Przede wszystkim zadbać o dobrą jakość snu, aby ciało mogło odpocząć i zregenerować się po stresującym dniu. Ludzie, dla których stres jest codziennością z pewnością spytają – co jeść na kolację a czego nie żeby zasnąć? Należy zadbać, aby ostatni posiłek w ciągu dnia był na godzinę bądź dwie przed zaśnięciem. Po nim należy się wyciszyć i zamiast sięgać po telefon czy oglądać film lepiej zajrzeć do książki i w spokoju ją czytać. Dzięki temu nasz organizm wyciszy się i łatwiej będzie mu zasnąć.

www.manukazdrowie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here