Dobry blender nie musi kosztować fortuny!

0
2368

Blender możemy zakupić w cenie już około 40-50 złotych. Czy jednak takie urządzenie będzie dobrym pomocnikiem w kuchni?

Dzięki blenderowi możemy jeszcze szybciej i łatwiej przygotowywać pełną gamę pysznych potraw w kuchni. Blendery pozwalają nam między innymi na zmiksowanie warzyw i owoców do przyrządzenia koktajlu, można z nimi przygotowywać kremowe zupy, sosy, farsze, pasztety, masła orzechowe, pianę z białek, bitą śmietanę, a nawet kruszony lód do drinków.

To wszystko może wykonać dla nas również tani i dobry blender. Na co powinniśmy jednak patrzeć przy jego zakupie?

Ręczny czy kielichowy?

Blendery możemy podzielić na dwa główne rodzaje, a mianowicie na blendery kielichowe oraz ręczne. Te pierwsze są dobre głównie do przygotowywania produktów w formie płynnej – koktajlów czy zup. Produkty umieszczamy czy wlewamy wtedy do kielicha blendera. Blender ręczny z kolei trzymamy w ręce i możemy używać od bezpośrednio w garnku, misce, dzbanku.

Gdy poszukujesz wszechstronnego blendera, najlepszym rozwiązaniem będzie ten ręczny. Jest bardziej funkcjonalny i wygodny w użyciu. Można też zakupić go w zestawie z dodatkowymi akcesoriami, na przykład malakserem.

Ważna moc i wykończenie

Przy zakupie powinniśmy również zwrócić uwagę na to, jak wykończone jest urządzenie. Zdecydowanym plusem będzie metalowa końcówka blendera – te z plastiku mogą się połamać.

Również sprawdźmy moc urządzenia – wystarczająca to około 600-800 W, ponieważ wtedy będziemy mogli łatwiej rozdrobnić nawet te bardziej twarde produkty, na przykład orzechy albo lód.

Taniej bez znanej marki

Gdy nie chcesz przepłacać za blender, warto wybrać taki model, który nie ma znanego znaczka marki. Takie urządzenie może kosztować nas nawet o połowę mniej, a przy tym będzie mogło zagwarantować nam bardzo dobre parametry – takie same jak urządzenia sygnowane znaną marką.

Zatem tani i dobry blender możemy mieć w cenie już poniżej 100 złotych – nawet z wszystkimi akcesoriami pomocnymi w kuchni. Z propozycjami producentów możemy zapoznać się już teraz przez internet.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here