Donice do salonu

0
1755

Wydawać by się mogło, że wybór donic do salonu to nie jest żaden problem i temat ten zarówno w czasopismach, książkach czy na blogach wnętrzarskich nie powinien się pojawiać bo i po co ? . A jednak, sprawa do prostych nie należy.

Z wyborem donic do salonu wiążą się jednak różne kwestie. Trzeba bowiem mieć świadomość, jak duże donice chcemy mieć, jakie rośliny będziemy w nich sadzić, czy będą stały na ziemi, stoliku czy na parapecie okiennym. Co istotne, jaki kolor i kształt donic sprawdzi się w naszym salonie. I końcowo to, czy nasze donice do salonu mają być zdobione,czy gładkie. Takich dylematów jest naprawdę bardzo dużo.

Wielkość donicy do salonu i wybór roślin jest bardzo istotny przede wszystkim dlatego, że od ich rozmiaru zależy to, czy donica będzie widocznym elementem wystroju wnętrza, czy jedynie dodatkiem do niego. Wybór wielkości donicy zależy jednak najbardziej od tego, jaką roślinę chcemy w tej donicy posadzić. Należy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że rozmiar donicy do salonu i rozmiar rośliny muszą być proporcjonalne, bo przecież, mały fiołek afrykański będzie śmiesznie wyglądał w ogromnej donicy. No i I odwrotnie, duży bieniaminek czy palma w malutkiej donicy będą wyglądać zarówno dziwnie, jaki będą sprawiać wrażenie, jakby się miały zaraz wywrócić.

A zatem, duża donica do salonu, to duża roślina.

Jak wcześniej wspomniano, wybierając donicę do salonu trzeba się zastanowić się nad drugą kwestią, czyli jej wyglądem. Tutaj mamy ogromne pole do popisu, bo oferta donic do salonu i ich różnorodność jest naprawdę ogromna i bardzo dostępna. Można wybierać proste, wręcz minimalistyczne, a jednocześnie ekskluzywne donice do salonu. Ceramiczne, metalowe, wybór należy do Ciebie i wyglądu wnętrza.

Donice do salonu zwykle są wykonane z bardzo dobrych materiałów, proste i jasne z pełną gamą kolorystyczną, eleganckie, bez zdobień lub z delikatnym wzorkiem wklęsłym bądź wypukłym. Można również wybrać donice do salonu stylizowane na stare, które idealnie wpiszą się w klimat salonu retro lub urządzony w stylu prowansalskim. I znów, wszystko zależy od tego, w jakim stylu jest nasze wnętrze, bo kluczem do sukcesu w większości wnętrz jest spójność. Ostatnim elementem, który powinniśmy przemyśleć przed zakupem doniczek do salonu, jest sposób ich zaaranżowania. Można bowiem zdecydować się na jedną donicę z dużą rośliną i przy takiej decyzji pozostać. Można również zdecydować się umieścić rośliny w kilku miejscach w salonie albo jeszcze inaczej, postawić je w grupie.

www.otoli.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here