Dywan naturalny – czy warto go kupić i jak go czyścić?

0
823

Wyposażenie wnętrza elementami wykonanymi z naturalnych materiałów to marzenie wielu osób. Obejmuje ono również dywany naturalne, które uchodzą za najbardziej luksusowe i nadające wnętrzu wyjątkowej przytulności. Panuje jednak przekonanie o tym, że naturalne dywany są trudne w utrzymaniu i czyszczeniu – czy to prawda? Czy pomimo tej powszechnej opinii warto położyć w domu dywany naturalne? O tym przekonasz się z niniejszego artykułu.

Z jakich materiałów powstają dywany naturalne?

Materiały, z których powstają dywany naturalne, to m.in. bawełna, wełna czy jedwab. Naturalne materiały wnoszą do wnętrza o wiele więcej luksusu niż syntetyki. Nie tylko dodają one wnętrzom przytulności, ale również prezentują się niezwykle elegancko, a różne techniki tkania pozwalają osiągać wzory pasujące do różnych stylów aranżacji mieszkania.

Dywany naturalne – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

W tym miejscu należy od razu stwierdzić jeden niepodważalny fakt – dywany naturalne są odpowiednim wyborem do każdego pomieszczenia w domu. Nikogo nie trzeba przekonywać, że ich luksusowy wygląd znakomicie wpiszę się w wystroje salonu czy sypialni. Fakt, że naturalne włókna rzadziej wywołują reakcje alergiczne, sprawiają, że dywan naturalny jest dobrym wyborem także do pokoju dziecięcego.

Wydaje Ci się, że dywan naturalny nie jest dobrym pomysłem do przedpokoju, w którym zachodzi znacznie większe ryzyko zabrudzenia? Nic bardziej mylnego. Tam również możesz bez żadnych obaw położyć dywanu z naturalnego włókna. Dlaczego? Przekonasz się o tym z kolejnego akapitu.

Naturalne dywany – czyszczenie

W utrzymaniu dywanów naturalnych w dobrym stanie i atrakcyjnym wyglądzie pomocne jest regularne odkurzanie, czyli niezawodny sposób na wszystkie dywany. Warto robić to systematycznie, aby kurz i inne zanieczyszczenia nie wnikały głęboko we włókna i strukturę dywanów.

Czyszczenie poważniejszych zabrudzeń natomiast polecamy zlecić specjalistom, którzy posiadają właściwe umiejętności i specjalistyczne środki, umożliwiające usunięcie plam bez ryzyka uszkodzenia naturalnych włókien dywanu. 

Naturalne dywany – dlaczego warto je kupić?

Dywany naturalne to najlepszy wybór dla osób, którym bliskie jest dobro planety. Naturalne włókna są w pełni biodegradowalne i certyfikowane, dzięki czemu masz świadomość, że kupujesz dywan produkowany w zrównoważony sposób. Naturalny dywan to dobre rozwiązanie także dla osób, które chcą wyposażyć w ten sposób swoje mieszkanie, ale są uczulone na syntetyki i barwniki, które uczulają znacznie częściej niż materiały naturalne.

Zobacz też: Dywan wełniany czy sztuczny, który wybrać?

Wyjątkowa faktura naturalnych dywanów świetnie komponuje się z innymi naturalnymi materiałami, które możesz wykorzystać przy wykończeniu domu, np. z drewnem lub kamieniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here