Fryzury dla puszystych

0
1022

Odpowiednio dobrana fryzura potrafi czynić cuda: odjąć kilka lat, wyszczuplić twarz, a przede wszystkim nadać wyglądowi oryginalnego charakteru, uwypuklając to, co najpiękniejsze oraz subtelnie tuszując wszelkie mankamenty.
Masz kilka kilogramów więcej! Postaw na grzywkę
Właściwie obcięta grzywka, subtelnie okalająca twarz jest świetną propozycją dla pań nieco okrąglejszych. Powinna ona być delikatnie wycieniowana lub asymetryczna oraz nieco dłuższa po bokach. Ten element fryzury wygląda idealnie do włosów długich, krótkich i półdługich, do prostych i falowanych, a także do upięć. Należy dodać, że klasyczne grzywki o prostym cięciu nie sprawdzą się w tym przypadku dobrze. Rozwiązanie tego typu poszerza twarz i jeszcze bardziej zaokrągla rysy, dlatego osoby, które chcą je wysmuklić, powinny unikać tego typu rozwiązań. Panie, które nie są zwolenniczkami grzywek, mogą pomyśleć o przedziałkach na bok. Taka fryzura dobrze podkreśla kości policzkowe, wydłużając w ten sposób rysy.
Krótkie włosy też cię wyszczuplą!
Panie, które są zwolenniczkami krótkich cięć mogą wybierać spośród wielu ciekawych propozycji, jednak należy pamiętać o jednej istotnej kwestii. Bardzo krótkie fryzury typu „na chłopczycę” lub modne od wielu sezonów tzw. pixie cut nie będą najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą optycznie wyszczuplić twarz. Idealnie sprawdzą się natomiast krótkie kobiece cięcia: bob z prostymi włosami lub subtelnie zwichrzone włosy, tworzące artystyczny nieład.
Nie musisz rezygnować z innych długości!
Półdługie włosy idealnie pasują do okrągłej twarzy. Świetnym rozwiązaniem są zarówno proste cięcia, jak i delikatne cieniowanie. Fryzura tego typu wygląda niezwykle elegancko zwłaszcza, gdy jest urozmaicona subtelnymi falami. To dodaje objętości, dzięki czemu twarz wydaje się być optycznie mniejsza. Pofalowane pasma powinny okalać policzki, co jeszcze bardziej podkreśli efekt wyszczuplenia. Włosy długie sprawdzą się równie świetnie, jednak podczas stylizacji warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Włosy długie powinny być delikatnie uniesione, przez co zyskają subtelną objętość, wysmuklając w ten sposób okrągłe rysy. Takie rozwiązanie przyniesie jeszcze bardziej pożądane efekty, gdy włosy będą subtelnie pofalowane.
Wiązania, kucyki i koki! Dlaczego nie?
Ponadczasowy kucyk w stylu końskiego ogona (wiązany wysoko) jest świetnym pomysłem na efektowną fryzurę, która dobrze wyszczupla twarz, a dodatkowo można ją zrobić bardzo prosto i szybko. Kucyk powinien być luźno zebrany, a włosy delikatnie odbite od skóry. Ponadto, warto go nonszalancko zwichrzyć, co doda fryzurze niebanalnego, a przede wszystkim wyrazistego charakteru. Koński ogon w zestawieniu z asymetryczną grzywką idealnie wysmukli rysy, a nawet odejmie kilka lat. Można także pokusić się o zrobienie luźnego upięcia na czubku głowy. Może to być także dziewczęcy koczek, który jest niekwestionowanym trendem od wielu sezonów. Upięcie tego typu świetnie się prezentuje z grzywką o przedłużanych bokach, co jest idealną propozycją dla pań puszystych.

enjoythelittlethings.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWłosy z refleksami
Następny artykułProfesjonalne szampony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here