Hifu sprzęt – cena

0
1180

Zabieg HIFU staje się coraz bardziej popularniejszym zabiegiem na odchudzanie z zakresu medycyny estetycznej. Jego ogromnym plusem jest maksymalne bezpieczeństwo oraz wysoka skuteczność. Do przeprowadzenia tego zabiegu nie wykorzystuje się skalpela, który jest zmorą wielu osób.

Wykorzystuje się jedynie ultradźwięki, które poprawiają napięcie skóry oraz zwiększają jej elastyczność, a także redukują nadmiar tkanki tłuszczowej. Jest to nowoczesny, lecz niestety kosztowny zabieg oferowany przez wiele salonów medycyny estetycznej. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, bez ingerencji chirurgicznej, a ryzyko wystąpienia powikłań jest niezwykle małe – wręcz niemożliwe.

Jak działa HIFU?

Zabieg ten powoduje powstanie dwóch, różnych zjawisk – mechanicznego i termicznego. Pierwsze zjawisko polega na wytworzeniu się pęcherzyków gazu wewnątrz komórki, co powoduje wzrost ciśnienia, a w następstwie niszczy strukturę komórki. W drugim przypadku tkanka absorbuje ultradźwięki i dochodzi do jej wzrostu temperatury, a to powoduje koagulację tkanki.

Zabieg ten wykonuje się najczęściej na skórze szyi oraz twarzy. HIFU powoduje zwiększenie produkcji włókien kolagenowych oraz elastyny, a to wpływa na poprawienie napięcia skóry, wygładzenie jej oraz zagęszczenie. Zabieg redukuje również zmarszczki, zapewnia odmłodzenie owalu twarzy, zmniejszenie opadających policzków, blizn oraz rozstępów, a także opóźnia proces starzenia się skóry.

Skuteczność HIFU jest bardzo wysoka, a od razu po zabiegu można dostrzec wyraźną poprawę kondycji skóry. Pełne efekty są widoczne do 90 dni po zabiegu, ponieważ wtedy zakończy się proces wytwarzania nowego kolagenu i regeneracji skóry.

Kiedy skorzystać z zabiegu HIFU?

Jest to zabieg, który najczęściej wykorzystywany jest do liftingu skóry na szyi oraz twarzy, rzadziej w okolicach pośladków, kolan, ramion, ud, talii, brzucha oraz piersi. Najczęstszym celem zabiegu jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej, korygowanie oraz likwidowanie blizn, rozstępów, przebarwień, a także modelowanie sylwetki. Jest to szczególnie popularny zabieg wśród kobiet, których skóra jest zwiotczała po utracie dużej masy ciała lub porodzie.

Zabiegi, w których wykorzystuje się ultradźwięki w medycynie estetycznej stosuje się stosunkowo od niedawna. Metoda HIFU jednak już od wielu lat wykorzystywana jest w innych celach medycznych – leczeniu nowotworów pęcherza, nerek, prostaty, czy leczeniu mięśniaków.

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU

  • choroby serca,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby skóry,
  • rany oraz skłonność do powstawania keloidów,
  • dermatoza,
  • padaczka,
  • przewlekłe choroby neurologiczne,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • zażywanie niektórych leków,
  • ciąża oraz kobiety karmiące piersią.

Koszt zabiegu HIFU oraz jego przebieg

Zabieg wykonuje się w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, który jest obsługiwany przez wykwalifikowane osoby. Przed zabiegiem skóra zostaje posmarowana żelem, a następnie lekarz przykłada urządzenie, które emituje ultradźwięki.

Koszt zabiegu to od 1500 do 3500 zł.

Po więcej zajrzyj tutaj: https://medikapoland.pl/pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here