Idealna wycieczka po Gruzji

0
1861

Jeśli zastanawiasz się gdzie w tym roku wybrać się na wakacyjną wycieczkę to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Gruzja to piękny i uroczy kraj. Pełny wielu miejsc, które warto zobaczyć i zwiedzić. Wycieczka musi być jednak dobrze zaplanowana.

Oczywiście pierwszym przystankiem wycieczki do Gruzji powinna być stolica tego kraju, czyli Tbilisi. Oprócz zwiedzenia samej starówki, która jest niezwykle piękna jest tu także kilka innych miejsc wartych zwiedzenia. Jest to m.in. świątynia Metechi. Świątynia ta powstała w XIII wieku i leży na skale nad rzeką Kurą. Kolejnym miejscem, które z pewnością należy zobaczyć jest Abanotubani. Tutaj zobaczyć można tradycyjne łaźnie siarkowe. Wycieczka w Gruzji nie może się także obyć bez wizyty w katedrze Sioni. Tu znajduje się największy gruziński skarb, czyli krzyż świętej Nino, patronki państwa.

Po Tbilisi wycieczka udać się powinna do dawnej stoicy Gruzji, czyli Mcchety. Miasto to w okresie III w. p.n.e.-V w. n.e. było stolicą królestwa gruzińskiego. Miasto to jest religijną stolicą Gruzji. To tutaj w IV wieku Gruzja przyjęła chrześcijaństwo. Miejscem, które koniecznie trzeba tu zobaczyć jest świątynia Sweti. Następnie udać się należy do Uplistsikhe, gdzie zwiedzić można pozostałości starożytnego miasta powstałego w VII wieku p.n.e. W czasach średniowiecza było to centrum azjatyckiego handlu.

Jeśli chodzi o niezwykłe miasta to z pewnością zobaczyć należy także miasto Vardzia. Znajduje się tak skalne miasto powstałe w XII wieku. Zwiedzić można aż 300 grot. Są to pomieszczenia mieszkalne, piwnice oraz wiele tuneli kanalizacyjnych. Kolejnym miastem, do którego powinna udać się wycieczka w Gruzji jest miasto Kutaisi. Jest to drugie co do wielkości miasto w Gruzji. Tu przede wszystkim odwiedzić należy Grotę Prometeusza. Z Kutaisi warto przejechać także do Swanetii. Miasto to znane jest z niezwykłych domów – wież.

To oczywiście nie wszystkie miejsca, które należy zwiedzić będąc na wycieczce w Gruzji. Jest ich o wiele więcej. Jeśli w sieci wpiszemy hasło “wycieczki Gruzja” zapoznamy się z ofertami wielu biur podróży. Możemy dzięki temu wybrać taką wycieczkę, która najlepiej będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here