Jak być bardziej produktywnym?

0
1175

Z pewnością każdy chociaż raz w swoim życiu miał taką sytuację, że dopadł go spory brak motywacji. Po obudzeniu musiało minąć kilka godzin zanim zszedł i łóżka i się ,,ogarnął’’. Prawda jest takk, że od czasu do czasu, każdy powinien zrobić sobie taki dzień odpoczynku na zreperowanie swoich sił, ponieważ relaks jest również ważny. Nie możemy jednak dopuścić do sytuacji, kiedy będzie zdarzało się to coraz częściej. A co jeśli tak się już stało? Jak być bardziej produktywnym? Bez obaw, pomożemy Ci!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/produktywnosc-5-trikow-ktore-wykorzystasz-od-reki/ 

Rozplanuj sobie cały dzień

Aby zwiększyć swoją produktywność, w pierwszej kolejności warto  sporządzić sobie listę zadań na cały dzień. W ten sposób zaplanujesz  wykonanie swoich obowiązków na konkretne dni, dodatkowo, kiedy wstaniesz rano, będziesz mieć więcej siły, bo masz z góry zaplanowany dzień. Trzeba pamiętać o tym, że trzeba liczyć siły na zamiary i nie starać robić wszystkiego naraz.

Nagrody drogą do lepszej motywacji

Nagrody od zawsze są powodem do lepszej motywacji ,dzięki nim mamy większe chęci do realizacji oraz sprawienia by nasza praca była  najlepsza. Można to porównać do tresury swojego pupila, nagradzamy go wtedy, gdy dobrze wykona czynność. Tak samo możemy nagradzać sami siebie za dobrze wykonaną pracę. Dzięki temu będziesz bardziej zmotywowany do działania co z pewnością zwiększy twoje możliwości.

Motywacją dla codziennego chodzenia do pracy są niewątpliwie pieniądze

Możesz przykładać swoją produktywność w pracy dzięki czemu możesz liczyć na podwyżkę, czy awans, jeżeli natomiast twoja produktywność ma opierać się na czynnościach nie związanych z pracą, zawsze możesz sam wyznaczyć sobie nagrodę! Za dobrze wykonaną czynność możesz co miesiąc odłożyć sobie np. 100 zł.

Zwiększając swoją produktywność nie zapomnij o dobrym śnie!

Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się zerwać całą nockę, a później  odsypiać do południa. W zasadzie nie jest w tym nic złego, jednak zalecamy unikać takich sytuacji. Tutaj powinniśmy wrócić do pierwszego  omawianego tematu czyli planowania dnia, z pewnością wstawanie w późnych godzinach nie ułatwi nam realizacji naszych planów. Powinniśmy chwytać dzień i zacząć pracować jak najwcześniej, wtedy będziemy mieli więcej chęci do pracy.

Zobacz też: http://www.e-gospodarz.pl/rozliczyc-podroz-sluzbowa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here