Jak dopasować chlebak do wystroju kuchni

0
1026

Wybór chlebaka wbrew pozorom nie jest wcale aż tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Trudność polega przede wszystkim na połączeniu atrakcyjnego estetycznie chlebaka, pasującego do danego wnętrz,a a jednocześnie funkcjonalnego, zapewniającego świeżość pieczywa.

Skandynawskie wnętrza

Ostatnimi czasy coraz więcej osób decyduje się na wystrój wnętrza w stylu skandynawskim. Charakteryzuje się on dominacją w pomieszczeniach bieli oraz czerni. Dlatego też, w tego typu kuchni najlepiej sprawdza się biały chlebak lub też ewentualnie czarny. Bardziej jaskrawe kolory po prostu do takiej kuchni nie pasują, dlatego należy raczej zrezygnować z czerwieni, czy też z wyrazistego, niebieskiego chlebaka.

Nowoczesność i tradycyjność

Kolor pojemnika na pieczywo, dylemat odnośnie tego, czy wybrać biały chlebak, czarny, czy może czerwony to nie jedyny problem, który należy rozwiązać. Istotna jest również decyzja odnośnie tego, czy wybrać chlebak nowoczesny, czy raczej tradycyjny. Niewątpliwie, podejmując tę decyzję trzeba kierować się przede wszystkim stylem, w jakim wykonana została kuchnia. W nowoczesnych kuchniach, na przykład we wspomnianych kuchniach w stylu skandynawskim mona sobie pozwolić na nieco nowocześniejsze chlebaki. Jeśli chodzi o pomieszczenia urządzone bardziej tradycyjnie raczej nie warto korzystać w nich z jakiś wyjątkowo oryginalnych elementów, takich jak na przykład wymyślne chlebaki, o dziwacznych kształtach.

www.domkw.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here