Jak odzyskać pieniądze z niezapłaconej faktury?

0
973

Z problemem niezapłaconych w terminie faktur zmaga się wielu przedsiębiorców, niejednokrotnie brak takich środków finansowych wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie oraz rozwój samej działalności gospodarczej. Dlatego warto dowiedzieć się więcej na temat możliwości ich odzyskania a tym samym sposobów na jakie należy się zdecydować w tego typu sytuacji, większość z nas stawia na faktoring który w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Pewnie, iż wierzytelności możemy sprzedać również na giełdzie długów czy domagać się ich uregulowania na drodze prawnej, najczęściej jest to jednak czasochłonne, mało efektywne oraz skuteczne gdy idzie o uzyskanie jakiegokolwiek efektu.

Można zatem powiedzieć, iż w tej sytuacji najlepszym pomysłem i najszybszym pod kątem uzyskania niezbędnych do działania naszej firmy środków finansowych, jest możliwość skorzystania właśnie z usługi jaka oferuje faktoring.

Warto zatem dowiedzieć się więcej na temat faktoringu, a tym samym zastanowić się czy i w naszym przypadku nie jest to przysłowiowy bat na nieuczciwych kontrahentów.

Oczywiście faktoring oferuje nam wiele banków, to forma nie tylko na sprzedaż starych zobowiązań czy nieopłaconych faktur, ale również aktualnych co wydaje się również nader ciekawym rozwiązaniem.

Jeżeli jednak zamierzamy działać w sposób bardziej tradycyjny, to tutaj pamiętajmy o zastosowaniu typowej miękkiej windykacji, jaka de facto ma przypomnieć klientowi o tym, że termin płatności już dawno minął a płatności za usługę lub towar nie została zrealizowana.

Wezwanie do zapłaty ma zawierać i informować o takich krokach jak :

-Naliczenie odsetek
-Groźbie powierzenia sprawy na drogę sądową, którą prowadzić dla nas będzie kancelaria windykacyjna
-Możliwości opublikowania informacji o danych dłużnika w bazie BIG

Jeżeli takie wezwanie do zapłaty nie przyniesie zamierzonego efektu, to następnym krokiem jest wysłanie ostatecznego wezwania do zapłaty a potem założenie sprawy w sądzie.

W momencie gdy wyrok już zapadnie a my otrzymamy nakaz zapłaty, mamy możliwość ściągania zadłużenia bezpośrednio przez firmę windykacyjną ewentualnie samego komornika.

Możliwości na to by odzyskać nasze pieniądze z nieopłaconych faktur jest bardzo wiele, niektóre z nich zakładają jednak potrzebę poświęcenia naszego czasu a niekiedy również pieniędzy. Warto się zatem zastanowić i przeanalizować, jaka metoda ścigania nieuczciwego kontrahenta przyniesie w tej sytuacji najlepsze efekty.
Dodatkowo postępujmy zawsze z obowiązującym do tego prawem, a więc co za tym idzie pamiętajmy aby korzystać z dostępnych środków, narzędzi i metod których zastosowanie ma co oczywiście uzasadniony do tego sens.

https://www.leaderservice.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here