Jak pozycja płodu wpływa na nasze samopoczucie?

0
1129

Ułożenie dziecka w macicy ma duże znaczenie i znacząco wpływa na to jak czuje się przyszła mama. Ponad to decyduje ona o tym czy dziecko będzie miało szansę przyjść na świat naturalnie. Żeby było to możliwe dziecko musi był ułożone głową w dół. Inaczej może najprawdopodobniej dojdzie do porodu przez cesarskie cięcie. Pozycja płodu ma więc ogromne znaczenie dla przebiegu ciąży oraz jej rozwiązania. Dziecko powinno obrócić się mniej więcej w 32 tygodniu ciąży.

Pod koniec ciąży przyszła mama musi mierzyć się z długą listą skutków ubocznych swojego odmiennego stanu. Może mieć problem z żylakami. Co trzeba wiedzieć o żylakach odbytu? Wiele mam dotyka ten problem i najlepiej skonsultować go ze swoim lekarzem. On jeśli zajdzie taka potrzeba wdroży odpowiednie leczenie. W ostatnich tygodniach ciąży ułożenie dziecka wyraźnie daje o sobie znać. Dziecko leży już bardzo nisko i naciska główką na pęcherz i kanał rodny. Przyszła mama jeszcze częściej musi odwiedzać toaletę. Ponad to może czuć ciągnięcie w dole brzucha oraz napieranie w dół przy ruchu. Przeciąganie dziecka oraz jego ruchy również mogą stać się uciążliwe, niekomfortowe czy nawet bolesne. Maluszek jest już coraz większy i ubywa mu miejsca.

Ruchy płodu to najpiękniejsza rzecz jaką przyszła mama odczuwa w ciąży. Jednak potrafią nieźle dać w kość. Końcówka ciąży wiąże się z wieloma przykrymi dolegliwościami. Jednak to już ostatnia prosta i już niedługo spotkasz swoje maleństwo. Staraj się zastanowić jak być optymistą i myśleć pozytywnie? To może ci pomóc przetrwać ostatnie tygodnie.

www.dermix.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here