Jak schudnąć będąc w związku?

0
1755

Odchudzanie oraz odpowiednie żywienie się w związku to wbrew pozorom bardzo wymagające zadanie. Wspólne gotowanie, jedzenie o nieregularnych godzinach czy tolerancja na inne składniki sprawiają, że wielu osobom bardzo trudno jest schudnąć, prowadząc “wspólny bufet” z partnerem. Istnieje jednak szereg ciekawych porad oraz wskazówek, których zastosowanie znacznie ułatwi nam odchudzanie się w związku i pozwoli skutecznie zgubić niechciane kilogramy bez wprowadzania oddzielnego żywienia czy sporego zamieszania. Jak zatem schudnąć będąc w związku? Odpowiedź w kolejnych akapitach.

Wybór odpowiedniej diety

Pierwszym elementem odchudzania się jest dieta odchudzająca — nawet gdy jesteśmy w związku. Przeważnie jej wybór jest problematyczny, gdyż partner nie stosuje diety, a my musimy wymyślać zamienniki składników lub przyrządzać osobne posiłki. Warto w tym celu zaproponować np. wspólną dietę, która będzie mogła być przez nas modyfikowana. W podstawowej wersji będzie korzystna dla wszystkich osób — nawet tych nie odchudzających się a po zmniejszeniu dawki czy odsunięciu niektórych produktów korzystna dla osób chcących stracić wagę. Dobrym przykładem może być dieta wegetariańska, która może być stosowana przez oboje partnerów, a po ograniczeniu może przyjąć wersję diety 1000 kalorii dla osoby odchudzającej się. Odchudzając się w związku, warto również wybierać diety mniej restrykcyjne, gdyż ma ona służyć obojgu partnerom, a na dłuższy okres czasu i nie powinna być np. monotonna czy uciążliwa.

Jeśli zamierzamy odchudzać się wspólnie, warto po wybraniu diety porównać poszczególne produkty i wykluczyć z diety te, których nie będziemy spożywać. Dzięki temu pozostanie nam lista produktów, które wspólnie tolerujemy a przygotowanie dań będzie możliwe dla dwojga bez personalizacji.

A może catering dietetyczny dla dwojga?

Jednym z ciekawych pomysłów jest zorganizowanie cateringu dietetycznego dla dwojga osób zamiast samodzielnego gotowania. W takiej opcji otrzymamy gotowe dania w pudełkach bez konieczności gotowania czy modyfikowania posiłków. Często cena dla dwóch osób będzie atrakcyjniejsza, a wiele cateringów dietetycznych oferuje szeroką ofertę, z której jedna osoba może wybrać inną dietę, a odchudzają się inną. Dzięki temu zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć np. na treningi, a otrzymując gotowe wartościowe i jakości posiłki nie będziemy musieli gotować osobnych dań. Jak macie problem z wyborem cateringu pomoże porównywarka cateringów dietetycznych.  Wszystkie cateringi w jednym miejscu.

catering dietetyczny dla dwojga

Wspólne treningi

Odchudzanie się to nie tylko odpowiednia dieta – choć jest ona rzeczywiście podstawą redukcji tkanki tłuszczowej. Odchudzanie się to również treningi i ćwiczenia. Tak jak w przypadku diety warto zatem wybrać takie ćwiczenia, które będą odpowiadały obojgu oraz nie będą zbyt intensywne. W razie “chwili słabości” i przerwania wymagających treningów przez jedną osobę, druga automatycznie straci motywację, a pierwsza będzie miała poczucie winy przerwania wspólnego boju o niższą wagę. Indywidualnie treningi możemy dobrać, jeśli odchudzamy się samodzielnie, a partner nie będzie z nami trenował. Gdy trenujemy samodzielnie, możemy trenować np. intensywnie i krócej np. na siłowni lub jazdą na rowerze. Zaoszczędzimy wtedy nieco czasu, który będziemy mogli spędzać z partnerem. Jest to prozaiczny powód doboru intensywnej metody treningów, ale na dłuższą metę znikanie na kilka godzin w celu biegania, może być irytujące dla partnera. Niezależnie od tego, czy trenować będziemy wraz z partnerem, warto namawiać go na wspólną aktywność fizyczną, która jest korzystna niezależnie od odchudzania oraz jest dodatkowym pretekstem do wspólnego spędzania czasu.

Wzajemna motywacja

Odchudzanie w związku oprócz kilku trudności ma jeden bardzo duży plus w postaci obecności partnera. Jeśli odchudzamy się tylko my, warto porozmawiać z nim, aby wspierał nas mentalnie, był wyrozumiały w stosunku do naszych działań czy nie proponował nam dodatkowych przekąsek itp. Wsparcie drugiej osoby z pewnością jest motywujące. Jeśli jesteśmy w związku, możemy skorzystać z tej ogromnej zalety i poprosić o pomoc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here