Jak sprawdzić, co to za numer telefonu?

0
875

Każdy z nas miał kiedyś sytuację, kiedy ujrzał na ekranie swojego telefonu informację, że ma nieodebrane połączenie z numeru, którego nie zna. W takich chwilach wahamy się, czy oddzwonić, czy nie. Może to ktoś znajomy, którego numeru nie mamy zapisanego, a może nachalny telemarketer czy konsultant, próbujący sprzedać nam niepotrzebne usługi firmy, którą reprezentuje. Jak sprawdzić, co to za numer telefonu, który próbował się z nami połączyć, jeśli nie mamy go zapisanego w książce telefonicznej?

Są dostępne strony internetowe, które potrafią sprawdzić, skąd pochodzi numer telefonu, który do nas dzwonił. Taką usługę oferuje chociażby serwis mgsm.pl, musimy tylko wejść na tą stroną i znaleźć opcję “w jakiej sieci?”. W specjalnym okienku wpisujemy numer telefonu, który do nas dzwonił. Zatwierdzamy i czekamy na rezultaty. Otrzymamy informacje, skąd jest dany numer, z jakiej jest sieci, a także szczegółowe informacje odnośnie operatora.

Jeśli numer który do nas dzwoni jest wyjątkowo dziwny i wygląda podejrzanie, możemy poszukać o nim informacji w google. Często internauci wymieniają się informacjami na temat różnych numerów telefonów, mówiąc innym, z jakiej firmy ktoś do nich dzwonił, czego chciał i w jaki sposób przebiegała rozmowa. Mając te informacje, możemy zdecydować, czy w ogóle chcemy w przyszłości kontaktować się z kimś takim, czy może od razu zablokujemy ten numer, nie chcąc, aby mógł do nas dzwonić.

Jak się przekonaliśmy, sprawdzenie informacji na temat dzwoniącego do nas numeru telefonu jest całkiem proste.

yoggi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here