Jak udrożnić zatoki? Skuteczne specyfiki bez recepty

0
1912

Pulsujący ucisk w okolicy skroni, zatkany nos, podpuchnięte policzki, rozpierający ból głowy, niekiedy łzawienie oczu – tym wszystkim objawiają się zatkane zatoki. Niestety, coraz większe grono osób zmaga się z tego rodzaju dolegliwościami, które wynikać mogą z szeregu rozmaitych przyczyn, w tym niewyleczonego raz a dobrze przeziębienia, wychodzenia na zewnątrz z niedosuszonymi włosami, drastycznej zmiany temperatur itp. Mimo, iż walka z owym kłopotem natury zdrowotnej nie należy do najłatwiejszych, nie można się zniechęcać, gdyż obecnie jest wiele, naprawdę efektywnych, metod leczenia chorych zatok.

Skąd wiedzieć?


Poza wspomnianymi we wstępie symptomami wskazującymi na stan zapalny zatok, warto również wspomnieć o uczuciu intensywnego rwania występującym w rejonie czoła, a nierzadko nawet przy gałkach ocznych, co z kolei potęguje nachylanie się czy raptowne ruchy wykonywane głową. Chory non stop ma wrażenie zatkanych nozdrzy i niedrożności. W wielu przypadkach pojawia się spływająca do gardła, nieprzyjemna wydzielina oraz silnie cieknący, trudny do opanowania katar bądź zaburzenia zmysłu węchu. Dobre leki na zatoki, które można dzisiaj dostać w pierwszej lepszej aptece nawet bez okazania recepty od specjalisty są na tyle pomocne, że pozwalają – zaledwie po paru razach ich zaaplikowania, wyeliminować wszelkie wywołujące dyskomfort objawy.

Jak powinny działać?


Warte rekomendacji preparaty, stanowiące naprawdę dobre leki na zatoki, to zarówno tabletki, jak i spray’e, a nawet maści, które potrafią natychmiast uśmierzyć męczące dolegliwości. Zaleca się sięgać po specyfiki oparte w swym składzie na środkach przeciwbólowych. Szczególnie wygodne są sproszkowane medykamenty, jakie dostępne są w pełnych opakowaniach, a często również dystrybuowane na sztuki, w pojedynczych saszetkach. Wystarczy rozpuścić je we wrzątku i wypić, a ulgę odczuje się praktycznie od razu. W celach zarówno profilaktycznych, jak i wspomagających leczenie farmakologiczne, przyda się bez wątpienia robienie systematycznych inhalacji, wykorzystując do tego naturalne olejki eteryczne, płukanki woda morską czy też roztwory soli fizjologicznej.

Co w przypadku zaniedbania?


W żadnym wypadku nie wolno lekceważyć symptomów chorych zatok. Bagatelizowanie problemu może prowadzić do bardzo poważnych powikłań, wśród których najczęstszymi komplikacjami zdrowotnymi okazują się nadkażenia bakteryjne. Nierzadko lekkomyślni pacjenci, niepodchodzący poważnie do swej dolegliwości zatokowej, narażają się na rozliczne, trudne do ostatecznego wyleczenia powikłania oczodołowe. Nie zapominajmy również o tym, iż wszelkie zaniedbania w stanach zapalnych i niezadziałanie w odpowiednim momencie dobrymi lekami na zatoki pociąga za sobą pogorszenie samopoczucia. Wreszcie prosta rada dla tych, których problem bezpośrednio dotyczy – łagodzenie objawów to jedna kwestia, druga – znacznie istotniejsza – to leczenie choroby, by jej uporczywe symptomy nie powracały.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here