Jak wybrać zespół na wesele?

0
1851

Podczas imprezy weselnej kluczową rolę odgrywa muzyka. To ona nadaje odpowiedniego klimatu, pozwala gościom na taniec i zachęca do zabawy. Organizatorom przyjęcia zależy na zapewnieniu zaproszonym odpowiedniej dawki rozrywki, dlatego też wybór wykonawcy bywa trudny. Część osób stawia na DJ-ów, inni natomiast wolą zdecydowanie zespoły na wesele. Grane na żywo piosenki, w dobranym wcześniej repertuarze, wydają się często lepszą opcją, pozwalającą na interakcję z uczestnikami imprezy. Znalezienie odpowiedniego kandydata jest zwykle wyzwaniem. Zespoły na wesele to przecież ogromna rozpiętość pod względem jakości, formy, umiejętności, zatem wybór ten ma ogromny wpływ na to, jak ostatecznie przebiegać będzie zabawa.

Szukając muzyki na ślubną imprezę, warto zastosować kilka zasad. Przede wszystkim wybór nie może być odłożony na ostatnią chwilę. Dobre zespoły na wesele mają terminy zarezerwowane ze znacznym wyprzedzeniem, nawet 2-3 lat. Do tego należy mieć na uwadze, że kandydaci powinni zostać wcześniej przesłuchani. Para planująca ślub musi zapoznać się z wykonaniem co najmniej kilku utworów, by przekonać się, że wszystko odpowiada ich gustom i potrzebom. Trzeba więc minimum rok przed planowaną imprezą zadbać o wybór oprawy muzycznej. Z ostateczną decyzją nie warto się spieszyć. Najlepiej mieć wytypowane 3-4 zespoły na wesele i spośród nich rozważać, kogo zatrudnić w tym ważnym dniu. Warto pamiętać, że sam talent muzyczny to nie wszystko. Ludzie, którzy genialnie grają i śpiewają, niekoniecznie muszą sprawdzać się w formie weselnej, gdzie należy zagwarantować gościom zabawę, dobry nastrój i stale nawiązywać z nimi kontakt, zachęcając do wspólnych pląsów na parkiecie. Dobrą opcją jest sprawdzenie nagrań z innych imprez tego rodzaju – to pozwala lepiej poznać poszczególne zespoły na wesele i zorientować się, jak odnajdują się w takim wydaniu oraz czy potrafią stworzyć atmosferę, na której nam zależy. Jednocześnie można skontrolować jakość dźwięku, sprzętu, nagłośnienia i wykonania utworów na żywo.

Oczywiście bardzo ważne jest, aby mieć możliwość rozmowy z artystami. O co warto wówczas pytać? Na pewno istotne jest, jakie doświadczenie mają wybrane zespoły na wesele. Nie oznacza to rzecz jasna, że artyści z krótszym stażem powinni być z góry skreśleni – wręcz przeciwnie, często mają sporo energii, zapału i spontaniczności. Grunt, żeby poszczególnie muzycy byli zgrani i potrafili nawiązywać kontakt z ludźmi. Trzeba także dowiedzieć się o dodatkowe efekty, np. oświetlenie, dym, taniec, stroje. Zespoły na wesele powinny również wychodzić naprzeciw potrzebom nowożeńców i gości odnośnie repertuaru. Warto zatem ustalić wcześniej listę utworów, które chce się usłyszeć na swoim przyjęciu, przy okazji zaznaczając wyraźnie, które piosenki lub gatunki muzyczne nie są mile widziane. Należy również określić koszt, a przy ostatecznej decyzji – podpisać umowę z wykonawcami, by mieć pewność, że w danym dniu wystąpią na imprezie w określonych godzinach (najlepiej przyjąć wersję elastyczną, czyli zabawy do ostatniego gościa).

zespolnapiecia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here