Jak zachować porządek w łazience?

0
1078

Zachowanie idealnego porządku w łazience nie jest zadaniem łatwym. Warto zatem stosować nowoczesne rozwiązania oraz zorganizować właściwą liczbę schowków, które pomagają zaprowadzić ład nawet na niewielkiej przestrzeni.

Warto pamiętać, że aby zachować ład w tym pomieszczeniu, trzeba zadbać by na blacie przechowywać tylko te akcesoria do pielęgnacji, które stosujemy na co dzień. Kosmetyki używane okazjonalnie powinno się schować do szafek łazienkowych.

Akcesoria do uporządkowanej łazienki

Zamiast zwyczajnej mydelniczki, na której pozostają niezbyt ładne resztki mydła, lepiej jest wybrać dozownik. Jest to również rozwiązanie znacznie bardziej higieniczne, a jednocześnie stanowi ciekawy pomysł na awangardowy dodatek.

Zazwyczaj dozownik stanowi jedną część większego zestawu akcesoriów. Najczęściej można go spotkać w połączeniu z kubkiem na szczoteczki do zębów. Spójne kolorystycznie dozownik oraz naczynko na szczoteczki z pewnością uatrakcyjnią łazienkę.

W łazience nie może również zabraknąć miejsca na wieszaki na ręczniki. Mogą to być zwyczajne haczyki, jak również bardziej efektowne drążki czy większe metalowe półki.

Meble do uporządkowanej łazienki

Niezbędne w każdej łazience akcesoria higieniczne i kosmetyczne można przechowywać w specjalnych do tego przeznaczonych schowkach. Harmonię w tym pomieszczeniu uzyskamy między innymi poprzez wbudowanie ich we wnęki, niewielkie uskoki ścian czy też w obudowy urządzeń sanitarnych.

W łazience stosunkowo często przechowujemy także środki czystości. Warto dla nich wygospodarować niewielką przestrzeń np. wokół stelaża bidetu. W tym miejscu dość często powstają wnęki, które z powodzeniem można wykorzystać jako nietuzinkowy schowek lub też zamontować w nich szafki.

Warto pamiętać, że najlepszym pomysłem jest zamontowanie akcesoriów, które są odporne na wilgoć oraz są w podobnej tonacji kolorystycznej. Naszymi sprzymierzeńcami w utrzymaniu porządku w łazience są zatem przede wszystkim zestawy akcesoriów, a także szklane opakowania i kosze.

www.home-bazaar.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNa jaką dietę się zdecydować?
Następny artykułNorma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here