Jak zwiększyć satysfakcję z seksu – kilka praktycznych porad

0
1606

Jakość współżycia płciowego z partnerem wpływa znacząco na całe funkcjonowanie człowieka, jego samopoczucie oraz postrzeganie rzeczywistości. Problemy w tej sferze efektywnie obniżają zadowolenie z życia i generują kłopoty w współzależności pomiędzy partnerami. Jest szereg elementów, które niwelują ochotę na zbliżenie, jak również ograniczają płynącą z niego przyjemność. Potrafią przemijać instynktownie lub rozwijać się większy czas – stają się kłopotem, gdy zaburzają relacje w klubu i ograniczają przyjemność ze współżycia. Jak wobec tego zmaksymalizować przyjemność z seksu?

Elementy oddziałujące na popęd płciowy – co oddziałuje na erotyzm?

Podstawą do zapoczątkowania satysfakcjonującego stosunku płciowego jest pożądanie – to wielki stan emocjonalny, odzwierciedlający uwarunkowany biologicznie popęd płciowy. Ta funkcja psychiczna wydaje się w ogólnym zainteresowaniu obszarem seksu, fantazjowaniem oraz aktywnym dążeniem do zrobienia w formie aktu płciowego. Warto zaznaczyć, że okresowe zaburzenia we wspomnianym obszarze nie stanowią patologii, wymagającej specjalistycznego leczenia. Są się kłopotem, gdy brak pożądania wykracza poza ogólnie przyjęte normy, zwłaszcza że jest subiektywnie odbierany jako ograniczający i wywołujący dyskomfort. Zaburzenia mogą postawić na całym etapie cyklu reakcji seksualnych, i to mogą dotyczyć fazy pożądania, podniecenia lub docelowego orgazmu. Należy podkreślić, że na ograniczenie popędu płciowego może oddziaływać stres, normalne problemy oraz przemęczenie, jak oraz sytuacje, wyzwalające wielkie emocje – spadek libido może wystąpić także u kobiet, jak też u mężczyzn. Częstą etiologią unikania zbliżeń z partnerem są stany depresyjne, zaburzenia lękowe i osobowościowe oraz hormonalne.

seksuolog pomoże jeśli kobieta wzbrania sie przed seksem

Jak osiągnąć satysfakcjonujące współżycie?

Jeśli zaburzenia w sferze pożądania i współżycia płciowego stoją się kłopotem, warto skonsultować się ze specjalistą – seksuolog bowiem ma odpowiednie doświadczenie i podstawy merytoryczne, pozwalające na ustalenie etiologii powstałych zaburzeń i dysfunkcji seksualnych, jak i zna najnowsze formy ich zwalczania. Niejednokrotnie wykorzystywana jest kuracja hormonalna, psychoterapia dla par oraz zmiany w odpowiednim trybu życia i systemie odżywiania. Częstym kłopotem u mężczyzn są się zaburzenia erekcji – wynikają one z błędów żywieniowych, obciążającego stylu życia, jak również mogą być symptom rozmaitych schorzeń, w tym także kardiologicznych. Nie bez znaczenia okazuje się również stopień prolaktyny w organizmie mężczyzny – wzrost stężenia tego hormonu generuje ograniczenie libido oraz zmęczenie chęci na aktywność ruchową. Jeśli podobne problemy utrzymują i rozwijają się, konieczna staje się konsultacja ze specjalistą. Po wykluczeniu poważniejszych schorzeń wdraża on sposoby na wzmocnienie erekcji – mogą to być środki, dedykowane mężczyznom, jak i naturalne afrodyzjaki lub suplementy, bazujące na wyciągach roślinnych. Nowoczesna seksuologia poszukuje innowacyjnych preparatów, wspomagających funkcje seksualne u kobiet i mężczyzn – stosunkowo nowym odkryciem jest trazodon, który korzystnie wpływa szczególnie na problem z erekcją i umożliwia osiągnąć satysfakcjonujący męski orgazm .

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here