Jakie błędy niszczą włosy?

0
1348

Kobiety dbają o to, aby ich włosy wyglądały jak najlepiej. W tym celu nakładają różnego rodzaju preparaty, czy odżywki, które mają na celu poprawienie stanu oraz kondycji włosów. Jednak wiele pań nie zdaje sobie sprawy z tego, iż niektóre czynniki po prostu niszczą włosy.

SZCZOTKOWANIE MOKRYCH WŁOSÓW

Nie można suszyć mokrych włosów, ponieważ ma to negatywny wpływ na ich strukturę, a także może przyczynić się do nadmiernego wypadania.

NIEODPOWIEDNIA FRYZURA

Do takich bez wątpienia można zaliczyć ścisłe upięcia, szczególnie kucyki na czubku głowy. Takie ścisłe upięcia niszczą włosy i również mogą przyczynić się do ich nadmiernego wypadania.

ZAPOMINANIE O SKÓRZE GŁOWY

Tak naprawdę to od niej zaczyna się wszystko. To skóra głowy ma wpływ na kondycję całych włosów. Jest ona jednak szczególnie narażona na niszczące i wysuszające działanie suszarki, silnych szamponów z detergentami, a także promieni słonecznych. Dlatego też należy odpowiednio pielęgnować skórę głowy, aby wyrastające włosy były zdrowe i silne.

SUSZARKA I PROSTOWNICA

Te dwa urządzenia z całą pewnością nie wywierają pozytywnego wpływu zarówno na włosy, jak i na skórę głowy. Zbyt wysoka temperatura po prostu niszczy włosy. Dlatego też warto zrezygnować z nich i stosować tylko od czasu do czasu.

Wyeliminowanie tych nawyków z całą pewnością przyczyni się do wyraźnej poprawy kondycji włosów. Wiele kobiet, które są posiadaczkami bujnej i pięknej czupryny przestrzega zasad, a także zwraca uwagę na wszystkie czynniki, które mogłyby zaszkodzić włosom.

http://www.modaforte.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here