Jakie śruby ze stali nierdzewnych są często stosowane?

0
1404

Interesuje Was ten temat? Aktualnie śruby ze stali nierdzewnej są nierzadko wykorzystywane w wielu branżach. Mają bowiem rozmaite walory. Między innymi są naprawdę bardzo odporne na korozję, ale nie tylko. Jakie są inne zalety? Które elementy z tej kategorii są często stosowane? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie po przeczytaniu dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Z czego wynika ich popularność?

To zjawisko nie jest przypadkowe. Dlaczego śruby ze stali nierdzewnej są jednak takie popularne? Składa się na to na pewno kilka czynników. Między innymi elementy z tej kategorii są, jak już wiecie z powyższego akapitu, odporne na korozję. Dzięki temu mogą być stosowane na przykład na zewnątrz – uwzględniając balustrady metalowe, namioty magazynowe, pawilony handlowe itp. Bardzo dobrze sprawdzają się w większości przedmiotów, które mają kontakt z wodą lub są zlokalizowane na dworze/polu. Poza tym śruby ze stali nierdzewnej są żarowytrzymałe. Dzięki temu mogą pracować nawet w bardzo wysokich temperaturach – bez utraty jakości i kształtów. Inne zalety to na przykład korzystny stosunek wytrzymałości do wagi, stylowy wygląd, możliwość recyklingu, łatwość czyszczenia czy łatwość odnośnie obróbki. Jak widać, jest tego naprawdę sporo.

Śruby kołnierzowe

Między innymi często stosowane są śruby kołnierzowe. Czym charakteryzują się produkty z tej konkretnej kategorii? Trzeba podkreślić, że śruby kołnierzowe mają normy DIN 6921 i PN 82247. Poza tym posiadają metryczny rodzaj gwintu. Są starannie wykonywane z różnych materiałów. Między innymi jest to stal nierdzewna A2 (INOX). Dostępne klasy wytrzymałości to 8.8, 10.9 i 12.9. Jakie tutaj zastosowano powłoki? Możliwości jest kilka. W niektórych przypadkach ludzie decydują się na elementy surowe, czyli bez żadnej powłoki. Często wykorzystywane są również śruby kołnierzowe z zastosowanym ocynkiem galwanicznym czy płatkowym. Cenionym rozwiązaniem jest także ocynk galwaniczny żółty. W niektórych przypadkach powłoka jest także czerniona (ten proces to tak zwana oksydacja). Gdzie wykorzystywane są śruby kołnierzowe? Między innymi w branży motoryzacyjnej czy w przemyśle samochodowym. Producenci biorą pod uwagę rozmaite aspekty. Stosują śruby kołnierzowe uwzględniając na przykład układy zawieszenia, układy sterujące czy układy hamulcowe. Produkty z tej kategorii naprawdę bardzo dobrze wywiązują się ze swojego zadania. Nic zatem dziwnego, że są tak popularne wśród fachowców.

Sprawdź aktualną ofertę firmy Stalmut na stalmut.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here