Kaizen

0
1302

Być może nie wszystkie osoby słyszały kiedyś o kaizen, czyli japońskiej filozofii zarządzania. Stała się ona niezwykle popularna na całym świecie po ogromnych sukcesach, które odniosły wielkie japońskie korporacje takie jak na przykład Toyota. Było to możliwe do osiągnięcia w głównej mierze właśnie dzięki stosowaniu tej filozofii na całym kraju.

Czym ona jednak dokładnie jest?

Z japońskiego słowo to oznacza poprawę, polepszanie oraz zmianę na lepsze. Innymi słowy filozofia ta polega na ciągłym doskonaleniu w celu osiągnięcia produktu czy też usług najwyższej możliwej jakości. W końcu nigdy nie ma czegoś tak dobrego, aby nie mogło stać się jeszcze lepsze.

Co odróżnią jednak tą filozofię od metod i trendów w zarządzaniu?

Przede wszystkim fakt, iż filozofia ta odnosi się do codziennego życia każdego pracownika firmy. Każdy może być coraz to lepszy w swojej pracy, a także w życiu prywatnym. W tym celu człowiek cały czas powinien nad sobą pracować, aby każdego dnia stawać się lepszym i bardziej doskonałym. Oczywiście ten proces w znaczący sposób przełoży się na pracę wykonywaną przez taką osobę i sprawi, iż będzie ona przykładała wagę do szczegółów i jakości tego co robi.

Tego rodzaju filozofia może nie tylko wpływać na jakość produktów, lecz także, a może przede wszystkim na innowacyjność w organizacji. Przecież ulepszanie niektórych procesów czy produktów może wydawać się już niemożliwe, a jednak dzięki świetnemu pomysłowi jednego z pracowników może to ulec zmianie, która wywoła prawdziwą rewolucję w samym przedsiębiorstwie, ale także na rynku, na którym aktualnie działa. Już niejednokrotnie filozofia ta sprawdziła się w praktyce i prawdopodobnie zawsze będzie się sprawdzać, bo nie ma nic lepszego niż człowiek dążący do tego, aby stać się lepszym.

http://www.e-kredytowanie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here