Kosmetyczka – ile zarabia? 

0
1069

Zarobki w branży kosmetycznej zależne są od wielu czynników. Duże znaczenie ma przede wszystkim funkcja, którą pełni kosmetyczka w salonie. Kiedy jest ona właścicielką salonu, z pewnością zarobki będą wyższe, niż pracownic zatrudnionych na etacie. Ile zarabia kosmetyczka i od czego zależy wysokość jej wynagrodzenia? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/ile-zarabia-kosmetyczka/ 

Od czego zależy wysokość wynagrodzenia kosmetyczki? 

Kosmetyczka może pracować nie tylko w salonie piękności, ale również w firmie zajmującej się sprzedażą kosmetyków, w firmie szkoleniowej która przekazuje wiedzę na temat technik wykonywania makijażu czy na planie filmowym lub teatralnym, przygotowując makijaże aktorów.

Spora ilość kosmetyczek przeszła również do blogosfery, gdzie zajmuje się kręceniem filmików oraz tutoriali związanych z makeupem. Taka praca wiąże się z dodatkowymi profitami. Wymaga jednak dużych pokładów kreatywności i odpowiedniego zaplecza marketingowego oraz technicznego.

Zawód ten wiąże się przede wszystkim sezonowością. Sporo osób pracujących w tym zawodzie ma swoich stałych klientów, jednak niektórzy swoją wypłatę opierają głównie o zarobki związane na przykład z makijażami ślubnymi czy sylwestrowymi. Sezon weselny czy imprezowy ma ogromne znaczenie w branży beauty. Kiedy pracy jest więcej, automatycznie większe są też zarobki.

Na jakie zarobki może liczyć kosmetyczka? 

Typowa osoba zatrudniona na stanowisku kosmetyczki może liczyć na wypłatę w wysokości 3500 zł brutto. Jest to mediana zarobków na takim stanowisku. Połowa osób pracujących w tym zawodzie zarabiam mniej, a połowa więcej. Najlepiej zarabiające specjalistki, pracujące jako kosmetyczki są w stanie zarobić powyżej 6500 zł brutto. Są to jedynie dane statystyczne.

Powyższe kwoty powinno się traktować stricte orientacyjnie. Nie są one żadnym wyznacznikiem tego, ile w rzeczywistości zarabia kosmetyczka. Powyższe wynagrodzenie może się różnić, a wynika to z faktu, że salony kosmetyczne działają również w weekendy oraz w niereformowalny w godzinach pracy. 

Zarobki kosmetyczki – benefity pozapłacowe 

Kosmetyczka musi być osobą, która nadąża za trendami w makijażu oraz zabiegach pielęgnacyjnych. W zależności od tego, jaką specjalizację posiada kosmetyczka, musi ona wyznaczać nowe trendy. Z tego względu należy nieustannie dokształcać się w swojej dziedzinie. Dobry salon kosmetyczny oprócz wynagrodzenia zapewnia swoim pracownikom benefity pozapłacowe w postaci szkolenia z zakresu kosmetyki. 

Zobacz też: http://www.modaforte.pl/jak-wyglada-praca-kosmetyczki/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here