Kosmetyki naturalne bez konserwantów

0
1522

Kiedy parę lat temu w sklepach pojawiły się kosmetyki ekologiczne, a ich popularność szybko zaczęła rosnąć, pojawiały się liczne sceptyczne głosy przekonujące do tego, że to tylko chwilowy trend. A jednak, okazuje się, że moda na kosmetyki naturalne nie przemija, a dla wielu z nas ich stosowanie stało się zupełnie naturalne i nie wyobrażamy już sobie bez nich codziennej pielęgnacji.

Dlaczego warto je stosować?

Jednym z głównych założeń kosmetyków naturalnych bez konserwantów jest stosowanie składników , które nie są szkodliwe dla skóry. Jest to istotne zwłaszcza, że w kosmetykach zwykłych powszechnie stosuje się składniki, które mogą zatykać pory skóry, naruszać jej naturalną barierę lipidową, przeuszać, powodować wysypki i zaczerwienienia. Wiele z nich ma także wpływ na zaburzenie prawidłowych funkcji skóry i naszą gospodarkę hormonalną oraz wykazuje działanie rakotwórcze. Do substancji uznawanych za szkodliwe należą parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i, oleje mineralne. W certyfikowanych kosmetykach naturalnych bez konserwantów tych substancji nie ma. Stosując kosmetyk naturalny unikasz stosowania niebezpiecznych składników, które mogą mieć szkodliwy wpływ nie tylko na Twoją skórę, ale też pośrednio zdrowie.

Kosmetyki a alergia

Kremy naturalne bez konserwantów nie zawsze są kosmetykami hypoalergicznymi, ale ich stosowanie wiąże się z mniejszym ryzykiem alergii i podrażnień, niż stosowanie kosmetyków kupionych w drogerii. Jest tak dlatego, że kosmetyki naturalne zawierają po prostu mniej substancji chemicznych, o często szkodliwym wpływie na skórę. Mogą podrażniać naturalną barierę ochronną skóry, powodować różne wysypki, zaczerwienienia, swędzenie, czy pieczenie. Kosmetyki naturalne są przyjazne skórze ze względu na stosowanie łagodnych i przede wszystkim naturalnych substancji myjących, emulgatorów, zapachów. Oczywiście mogą podrażniać, bo często zawierają w składzie bardzo dużo różnych ekstraktów roślinnych i olejków eterycznych, które mogą mieć działanie alergizujące. Kolejną zaletą jest to, że kosmetyki naturalne mają proste i czytelne składy. To kolejny powód, by sięgnąć po kosmetyki naturalne. Zamiast długiej listy składników, czy istnej tablicy Mendelejewa wiele kosmetyków naturalnych zawiera ich zaledwie 4-5, czyli nie wiele. I to wystarczy, żeby kosmetyk był skuteczny i dobrze działał na skórę, czy włosy. Nawet jeśli składników jest więcej, to odkodowanie ich nazw nie powinno stanowić problemu. To, co można znaleźć w większości z nich to oleje roślinne, ekstrakty roślinne, olejki eteryczne, proteiny, czy glinki.

www.u21.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here