Kredyt na mieszkanie

0
1117

Marzy Ci się kupno własnego mieszkania? Masz na ten cel zgromadzone zbyt mało środków finansowych? Przede wszystkim, nie panikuj! Jest na to skuteczny sposób o nazwie kredyt. Z tego artykułu dowiecie się jak krok po kroku przebiegnie rozmowa kredytowa i jakie pytania na Was na takiej rozmowie czekają.

Zanim wybierzemy się do banku po kredyt powinniśmy się zastanowić czy chcemy mieszkać w samym centrum miast czy na obrzeżach, czy interesuje nas nowe czy raczej używane mieszkanie – odpowiedzi na te pytania pozwolą oszacować koszty przyszłego lokum i wysokość potrzebnego nam kredytu.

Po udaniu się do banku usłyszymy na początek standardowe pytanie o wysokość naszych zarobków oraz ilości osób jakie mamy na utrzymaniu. Te dane pozwolą bankowi wyliczyć naszą zdolność kredytową. Jednak nie są to wszystkie informacje o jakie poprosi nas bank. Istotne znacznie ma bowiem również fakt czy aktualnie spłacamy już jakiś kredyt oraz to ile mamy lat. Kredyt hipoteczny udzielany jest na 25 lat i z tego względu osoby po pięćdziesiątce będą miały nikłe szanse na jego uzyskanie.

Mieszkania w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu potrafią być bardzo drogie, szczególnie te w ścisłym centrum i te nowe. Rozwiązaniem na ich kupno może być właśnie opisywany w tym artykule kredyt hipoteczny. Jeśli jednak nie zostanie on nam udzielony zmuszeni będziemy raczej poszukać używanego mieszkania na obrzeżach dużych miast.

www.moneygo.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here