Lampy LED – czy warto je kupować?

0
1312

Oprócz żarówek LED w sprzedaży możemy znaleźć też lampy od razu wyposażone w diody ledowe. Wtedy nie musimy dokupować już żarówek, ponieważ lampa od razu je ma, ale z drugiej strony nie możemy też wymienić ich samodzielnie. Czy warto zdecydować się na taką właśnie lampę?

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie pełną gamę lamp LED – dostępne są one w różnych wariantach i możemy dobrać je do każdego pomieszczenia, na przykład do kuchni, salonu czy do łazienki. Są zatem uniwersalne i pasują do różnych wnętrz. O pomoc w udzieleniu precyzyjnej odpowiedzi na Nasze pytania, zapytaliśmy ekspertów ze sklepu Lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl.

Jedną z głównych zalet takich właśnie lamp jest ich wzornictwo. W przeciwieństwie do lampy na żarówki projektanci mogą zaszaleć i przygotować bardziej oryginalne i niebanalne kompozycje świetlne. Diody LED są niewielkie i dają niemalże nieograniczone możliwości w tworzeniu różnych konstrukcji świetlnych. Przykładowo, lampa LED może mieć postać zwisających z sufitu kryształków, może mieć bardzo cienkie ramiona z wbudowanymi diodami, a to tylko parę propozycji, ponieważ mamy ich o wiele więcej.

Jakie lampy LED znajdziemy w sklepach?

Lampy z wbudowanymi diodami LED są dostępne między innymi jako lampy wiszące i plafony, lampy ścienne – kinkiety, lampy podłogowe oraz stolikowe. Możemy również zakupić lampy biurkowe wyposażone w diody ledowe czy gotowe reflektory do oświetlania obrazów, grafik, mebli.

Ledowe lampy możemy dopasować praktycznie do każdej aranżacji, między innymi do tej nowoczesnej, tradycyjnej, skandynawskiej czy loft, więc także pod tym względem są one uniwersalne.

Ile zapłacimy za lampy LED?

Ceny lamp LED są nieco wyższe od lamp na żarówki. Wynika to przede wszystkim z ich innej konstrukcji oraz z faktu, że posiadają już wbudowane diody. Wobec tego nie musimy już dokupować do nich żarówek, więc nie ponosimy dodatkowych kosztów.

Zwykle cena za dekoracyjną lampę sufitową to od około 200-300 złotych, ale w sprzedaży znajdziemy również lampy designerskie kosztujące po kilka tysięcy złotych. Jeśli chodzi o mniejsze lampki biurkowe czy stołowe, w takim przypadku ceny są już niższe. Możemy zakupić je nawet za około 50 złotych.

Jaka jest żywotność lamp LED?

Diody LED są znacznie bardziej żywotne od innych źródeł światła. Najczęściej żywotność diod wynosi od około 15 000 godzin do nawet 30 000 godzin w zależności do jakości ledów. Zatem lampa będzie mogła bez problemu posłużyć nam na długie lata, bez potrzeby wymiany żarówek.

Oczywiście, dużo zależy od tego, gdzie zakupimy lampę ledową. Najlepiej wybrać renomowanego producenta i sprawdzić, jak długo trwa gwarancja na produkt. Wtedy, gdy diody zaczną przepalać się wcześniej, na przykład z powodu wad konstrukcyjnych, będziemy mogli zwrócić się do producenta z problemem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here