Łagodny przerost prostaty jest jednym z częściej pojawiających się stanów u mężczyzn w podeszłym wieku. Stan ten powstaje w wyniku nie tylko starzenia się, ale także zmian hormonalnych towarzyszących upływowi lat. Nie można pod żadnym pozorem pozostawić tej choroby samej sobie, ponieważ nieleczona będzie się dalej rozwijać, co konsekwencji może doprowadzić do szeregu powikłań. Mogą one okazać się zagrożeniem dla zdrowia a nawet życia mężczyzny. Leczenie prostaty w dzisiejszych czasach daje znakomite efekty. Lekarze mają duże możliwości, by zażegnać ten problem. Trzeba jednak przełamać barierę wstydu i udać się do nich odpowiednio wcześnie.
Można powiedzieć, że leczenie łagodnego przerostu prostaty nie należy do najtrudniejszych, jednocześnie chory nie musi się obawiać, że podczas kuracji będzie narażony na ból. Im wcześniej wykryta zostanie ta dolegliwość, tym automatycznie ból będzie mniejszy. Odpowiednio wcześnie wykryty łagodny przerost prostaty leczony jest za pomocą tabletek. Zostaną one zapisane przez urologa po wykonaniu standardowych badań typu USG prostaty oraz badanie PSA. W leczeniu będą także stosowane różnego rodzaju suplementy diety, oparte przede wszystkim na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego. Jednym z najczęściej pojawiających się składników w takich preparatach jest na pewno palma sabałowa. Posiada ona właściwości pozwalające na zahamowanie rozrostu prostaty. Jednocześnie też jej stosowanie ułatwia przepływ moczu. Pokrzywa za to ma właściwości moczopędne.
Leczenie prostaty za pomocą alfablokerów pozwala na zablokowanie receptorów odpowiedzialnych za skurcze mięśni gładkich dolnych dróg moczowych. Pozwala to na złagodzenie lub wyeliminowanie bólu mającego miejsce przy oddawaniu moczu. Alfablokery nie wpływają niekorzystnie na popęd seksualny. Skutkiem ubocznym ich stosowania jest jednak to, że mogą doprowadzić do nagłych i niekontrolowanych spadków ciśnienia. Spadkom tym mogą towarzyszyć zawroty głowy oraz bóle. Leki hormonalne przy leczeniu prostaty stosowane są bardzo rzadko.
Leczenie prostaty
[Głosów:0 Średnia:0/5]