Lipofilling – zamiast silikonu w piersiach

0
2197

Nowoczesne sposoby medycyny estetycznej pozwalają dokonywać bardzo spektakularnych i bardzo bezpiecznych zabiegów upiększania. Swego czasu zabieg powiększania piersi kojarzył się wyłącznie z bolesną implantacją silikonowej wkładki podczas zabiegu chirurgicznego. Zabieg ten pozostawiał nieestetyczne blizny i sprawiał, że piersi wyglądały na pełne, sterczące, ale niestety – nienaturalne. Obecne sposoby powiększania biustu są o wiele bardziej efektowne.

Lipofilling – co to jest

Lipofillingu jest to przeszczep tłuszczu pobranego z naszej własnej tkanki zlokalizowanej tam, gdzie jest jej nadmiar – na przykład z ud. Dzięki przeszczepowi tłuszczu pozbywamy się nadmiarowej tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym jej nie chcemy. Ale to nie wszystko – tkanka tłuszczowa zostanie wykorzystana, by wypełnić nierówności i niedoskonałości naszego ciała tam, gdzie potrzebna jest pewna korekta. Przeszczep tkanki tłuszczowej z jednego miejsca w inne pozwala na wyrównanie proporcji ciała. Ponieważ wypełniaczem jest w tym przypadku nasza własna tkanka, to taki przeszczep tłuszczu jest całkowicie bezpieczny – bez ryzyka powikłań, infekcji. Co bardzo istotne – implantacja własnego tłuszczu sprawia, że efekt po lipofillingu jest bardzo naturalny i w ogóle nie widać ingerencji specjalisty w dane miejsce! Tkanka tłuszczowa wstrzyknięta pod skórę w odpowiedniej ilości doskonale równomiernie rozkłada się pod skórą i bardzo naturalnie się tam formuje.

Poprawa kształtu biustu

Wiele kobiet po porodzie i karmieniu piersią decyduje się na przeszczep tkanki tłuszczowej z brzucha lub ud właśnie do piersi. Po ciąży i karmieniu ich biust jest obwisły i mało elastyczny. Zaaplikowanie w to miejsce odpowiedniej dawki tłuszczu własnego pozwoli podnieść piersi, wypełnić je. Dodatkowo własny tłuszcz żyje pod skórą własnym życiem – ujędrnia skórę, nawilża ją, przez co piersi po zabiegu stają się z biegiem czasu coraz jędrniejsze!

Sposób na większy biust

Wiele kobiet narzeka na dysproporcje swojego ciała – na przykład zbyt duży brzuch lub pupę w stosunku do mikroskopijnego biustu. Wielkość biustu niestety jest kwestią genów. Możemy jednak coś na to poradzić. Wystarczy dobra klinika medycyny estetycznej, gdzie specjaliści dokonają przeszczepu tłuszczu z miejsc, w których jest go za dużo, i tym tłuszczem wyrównają braki w innych miejscach – w tym przypadku w piersiach, gdzie dodatkowy tłuszcz dodałby biustowi uroku. Jak widać – tłuszcz nie zawsze jest naszym wrogiem, odpowiednio wykorzystany może stać sie naszym sprzymierzeńcem!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here