Łupież a farbowanie włosów

0
1008

Jeśli chodzi o łupież a farbowanie włosów to zdania są podzielone. Jedni uważają, że można farbować włosy. Natomiast inni, że to pogorszy łupież, ponieważ farba dodatkowo wysusza skórę. Jednak tak naprawdę możemy połączyć szampony po koloryzacji razem z tym przeciwłupieżowymi. Jeśli jednak łupież jest poważną przyczyna to koniecznie powinniśmy zgłosić się do specjalisty. Jeśli zmagasz się z przejściowym łupieżem i nie ma on podłoża zdrowotnego, a jedynie wynika z zaniedbań kosmetycznych. Możesz zastosować szampony, które w składzie będą miały:
• siarkę
• kwas salicylowy
• cynk
• selen
• smołę pogazową
Objawy łupieżu nie są trudne do zaobserwowania – białe, natłuszczone kawałki martwej skóry można zauważyć na włosach i na ramionach, skóra głowy zaczyna swędzieć. Zazwyczaj, by wyleczyć łupież, wystarczy zastosować szampon przeciwłupieżowy, który może zawierać składniki, takie jak cynk, kwas salicylowy, ketokonazol. Mają one działanie przeciwgrzybicze i antybakteryjne oraz opóźniają proces łuszczenia. Podczas mycia pozostaw szampon na włosach ok. 3-5 minut i dopiero po tym czasie spłukuj go. Płucz włosy w naparach ziołowych, m. in. rumianku, tataraku, skrzypu. Masuj skórę głowy opuszkami palców w czasie mycia – to pomoże usunąć stary, złuszczony naskórek oraz wniknąć substancjom leczniczym zawartym w szamponie w głąb skóry. Używaj tylko czystych szczotek i grzebieni. Jeśli czujesz, że skóra głowy cię swędzi, odstaw na jakiś czas żele, pianki i odżywki do włosów.
O to kilka propozycji szamponów do farbowanych włosów, które nie powodują łupieżu:
1. Pure Color, przeciwłupieżowy, Szampon do włosów farbowanych- myje, nie plącze, oczyszcza skórę głowy, nie trzeba nakładać odżywek bo dba o włosy sztywne i plączące się.
2. L’oreal Instant Clear Nutrition – szampon przeciwłupieżowy do włosów suchych i farbowanych- natychmiast usuwa łupież i zmniejsza uczucie swędzenia skóry głowy.
3. Clear, Damaged & Colored Hair Repair, Szampon przeciwłupieżowy do włosów farbowanych i zniszczonych- to szampon do włosów zniszczonych i farbowanych, który równocześnie pomaga przywrócić naturalny poziom nawilżenia suchej skórze głowy.
4. Head’up szampon przeciwłupieżowy do włosów farbowanych Color Protection- zawarta w szamponie head’Up formuła Active+Zinc Pyrithione usuwa oznaki łupieżu.

orlabaszta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here