Malediwy – wakacje

0
1501

Wśród destynacji turystycznych, które gwarantują wypoczynek na rajskich plażach, warto zwrócić uwagę na Malediwy. Jest to archipelag przepięknych, bajkowych wysp położony na Oceanie Indyjskim u brzegów Azji, stosunkowo niedaleko Półwyspu Indyjskiego. Na archipelag wysp Malediwów składa się około 1200 wysp oraz wysepek o różnej wielkości. Malediwy – wakacje to możliwość odwiedzenia tego malowniczego archipelagu wysp z licznymi, malowniczymi, dziewiczymi plażami, gdzie piasek jest czysty, biały, a barwa wody lazurowa. Można tutaj także zobaczyć turkusowe rafy koralowe. Malediwy – wakacje to możliwość błogiego wypoczynku na plażach, odstresowania się, opalania, słodkiego “nicnierobienia”. Malediwy – wakacje to również możliwość aktywnego wypoczynku i uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Możemy tutaj nurkować pośród przepięknych, malowniczych raf koralowych. Możemy także uprawiać inne sporty wodne, takie jak na przykład surfing, windsurfing, czy kitesurfing. Można tutaj także uprawiać żeglarstwo. Możliwości aktywnego spędzania czasu jest tutaj naprawdę wiele.

Malediwy – wakacje to sposób na odwiedzenie egzotycznego świata, zażywania kąpieli w krystalicznie czystej wodzie Oceanu Indyjskiego oraz spróbowania swoich sił w sportach wodnych. Surfingu, kitesurfingu i windsurfingu mogą spróbować tutaj osoby, które są zupełnie początkujące. Te sporty wodne mogą także uprawiać ma Malediwach osoby z dużym doświadczeniem. Malediwy są archipelagiem licznych wysp i wysepek, a pomiędzy nimi można się z łatwością przemieszczać korzystając z lokalnego systemu komunikacyjnego, który stanowią łódki i łodzie pływające pomiędzy wyspami i wysepkami tego archipelagu.

Stolicą tego wyspiarskiego państwa jest miast Male, które ma bardzo niewielkie wymiary – dwa metry długości oraz jeden metr szerokości. To jedna z najmniejszych stolic na świecie. Położona jest w geograficznym i geometrycznym centrum tego przepięknego archipelagu. Miasto to jest stosunkowo tłoczne, a przez to panuje tu zupełnie inna atmosfera niż na pozostałej części archipelagu. W Male można poznać miejscowych mieszkańców tego archipelagu, ich kulturę oraz najważniejsze zabytki tego rozsianego po licznych wyspach kraju. Male położone jest na wyspie Północny Atol Male, warto także odwiedzić Południowy Atol Male. Innym bardzo pięknym atolem na tym archipelagu jest Atol Rasdu, gdzie mieści się znana wyspa hotelową Kuramathi.

Malediwy – wakacje to między innymi takie atrakcje jak możliwość nurkowania pośród raf koralowych i poznania przepięknej, unikatowej podwodnej fauny i flory, która żyje pośród raf koralowych. Malediwy – wakacje to możliwość leniwego lub aktywnego wypoczynku o każdej porze roku, gdyż prze cały rok na tym pięknym archipelagu panuje piękna, słoneczna pogoda. Malediwy – wakacje to także możliwość skosztowania specjałów lokalnej kuchni, która rzez jasna obfituje w ryby oraz owoce morza. Najpopularniejszymi potrawami są na Malediwach takie specjały jak Mas riha, Zileybi, Masala chai oraz Maalhos-keyo riha.

mojpodroznik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here