O braku miesiączki

0
1374

Kobiety w okresie dojrzewania po raz pierwszy spotykają się z miesiączką. Na pewno każda z nas pamięta tę krępującą rozmowę z mamą, która opowiadała o tym, czym jest miesiączka, jak się objawia i jak podczas niej będziemy się czuły, co zmienia się w naszym ciele. Na podobne pytania odpowiadała na biologii także nauczycielka i dla wielu uczniów były to zajęcia zarówno krępujące, jak i zabawne. Ale miesiączka jest czymś normalnym dla każdej kobiety, a kłopoty zaczynają się wtedy, kiedy jej nie ma.
Czy brak miesiączki zawsze oznacza ciążę? Okazuje się, że nie, a powodów braku okresu może być kilka. Brak miesiączki może być spowodowanym nagłą utratą znacznej masy ciała. U dziewczyn, które zaczęły się drastycznie odchudzać następuje nagły spadek masy ciała, a to pociąga za sobą dalsze konsekwencje, z których jedną jest brak miesiączki. Choć szczupła sylwetka ucieszy młode dziewczyny, należy przestrzec je przed tak drastycznym odchudzaniem. Zaburzenia miesiączkowania w młodym wieku mogą mieć tragiczny w skutkach wpływ na ich ciało w późniejszym czasie, kiedy na przykład będą chciały założyć rodzinę. Brak miesiączki bowiem uniemożliwia zajście w ciążę, a sztuczne wywoływanie miesiączki wcale nie gwarantuje zajścia w ciążę i szczęśliwe donoszenie jej przez 9 miesięcy.
Brak miesiączki może być także spowodowany menopauzą, która dotyka kobiety w wieku od 45 lat wzwyż. Menopauza to nieprzyjemny okres powodujący na przykład napady gorąca, dlatego kiedy w tym wieku ustaje nam miesiączka, warto wybrać się do specjalisty, który pomoże nam zwalczyć niedogodności związane z przekwitaniem.
Na brak miesiączki duży wpływ ma również styl życia i praca. Jeśli środowisko pracy jest bardzo stresujące i nerwowe może odbić się to na zdrowiu kobiety, a także na zaburzeniach miesiączkowania. Także intensywne uprawianie sportów może doprowadzić do nagłego zaprzestania miesiączkowania.
W każdym z przypadków, kiedy pojawia się brak miesiączki, należy skontaktować się z lekarzem ginekologiem, aby upewnić się, czy wszystko z naszym organizmem jest w porządku.

www.pasazmamy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLaseroterapia
Następny artykułWirus HPV u mężczyzn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here