O czym warto pamiętać urządzając dom?

0
19578

Kiedy urządzamy dom lub mieszkanie – kładziemy podłogi, malujemy ściany, wybieramy meble i dodatki – bierzemy pod uwagę nie tylko to, co jest modne. Nie kierujemy się również wyłącznie ceną – może być ona istotnym czynnikiem, który sprawi, że zdecydujemy się na ten a nie inny odcień farby, ale na pewno nie zdecyduje o tym, że urządzimy mieszkanie w zupełnie innym stylu niż początkowo planowaliśmy. Najważniejsza rzecz, którą bierzemy pod uwagę urządzając dom, to nasze gusta i poczucie stylu. Sami wiemy, w jakich wnętrzach lubimy przebywać i co nam się podoba.

Jeśli nie wiesz co lubisz i co ci się podoba, to koniecznie zastanów się nad tym zanim zaczniesz urządzać mieszkanie! Nie chcesz obudzić się z ręką w nocniku: nagle zdać sobie sprawę, że mieszkanie, które urządzasz zupełnie ci się nie podoba. Nie te kolory, nie ten styl, nie ten nastrój. Wszystko nie tak! Aby uniknąć takiej sytuacji zastanów się, do czego dążysz zanim w ogóle rozpoczniesz proces dekorowania wnętrza.

Warto mieć na uwadze, że raz urządzone wnętrze będzie ci towarzyszyć przez lata. Generalnych remontów nie robi się często, więc jeśli pomalujesz ściany na jakiś okropny kolor… Wyjść masz kilka: kupić wysokie regały albo półki na książki i urządzić bibliotekę w salonie czy sypialni, zostać kolekcjonerem sztuki, zwłaszcza dużych obrazów albo przekonać babcię, żeby dała ci tę makatę, która wisi na ścianie w domku letniskowym. Żarty żartami, musimy jednak pamiętać, że konsekwencje złych decyzji podjętych przy urządzaniu wnętrz będą o sobie przypominać codziennie.

Dobieranie mebli i dodatków to niełatwa sztuka, a jeśli chcemy osiągnąć zamierzony efekt, musimy się skupić i dołożyć wszelkich starań, by znaleźć dokładnie takie elementy, jakich szukamy. Proces ten może nie być prosty i zająć sporo czasu – nie warto się jednak zniechęcać, bo dobrze urządzone mieszkanie jest skarbem, na który warto pracować. Najpewniej będziesz musiał dowiedzieć wiele różnych sklepów i hurtowni zanim skompletujesz wszystko, czego potrzebujesz.

Warto pamiętać, że nie wszystko, co wygląda dobrze osobno będzie wyglądać równie dobrze razem. To znaczy że nawet najładniejsza kanapa, jeśli jest w zupełnie innym stylu niż reszta mebli, nie będzie pasować do wnętrza, zaburzy jego estetykę i wywoła efekt groteski.

Jeśli w istocie jest tak, że podoba ci się jakaś kanapa, ale wiesz, że w salonie planujesz zupełnie inną paletę kolorystyczną i wiesz, że taka kanapa, jaką widzisz w sklepie, zupełnie nie będzie pasować, pomyśl o zmianie obicia. Wiele sklepów oferuje usługę obicia kanapy wybraną tkaniną. Producenci tkanin obiciowych mają niezwykle szeroką ofertę najróżniejszych wzorów i kolorów, by każdy mógł znaleźć tkaninę odpowiednią dla swojego wnętrza.

Najważniejsze, by końcowe efekt zadowalał ciebie i twoich domowników: to wy będziecie w tym domu mieszkać i to wy będzie patrzeć na efekty urządzania go każdego dnia. A jeśli coś nie wyjdzie, postaraj się być kreatywny – makata po babci, duży regał, a może krzykliwy wazon, który odwróci uwagę od nieładnego fotela?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here