Obżarstwo – dobre czy lepiej unikać?

0
1279

Święta Bożego Narodzenia, a może imieniny u wujka Staszka czy wesele kuzynów? To wszystko łączy jedna rzecz – suto zastawiony stół. Każda impreza to właśnie mnóstwo jedzenia, które tylko czeka byśmy wchłonęli je w jak najkrótszym czasie. Ale czy taka forma jedzenia jest zdrowa? Czy przejadanie się jest dla nas zdrowe? Odpowiedzią jest, jak się zapewne domyślacie – nie.
Przejedzenie – skutki świątecznego obżarstwa ciągną się za nami kilka dni, a w niektórych przypadkach nawet dłużej. Mimo zjedzenia masy potraw nasz organizm wcale nie ma więcej energii, wcale nie sprzątamy domu, nie kosimy trawnika i nie zabieramy się za uprawianie sportów gdyż moc nas nie rozpiera, a wręcz przeciwnie, ledwie możemy wstać z łóżka, a przez cały dzień mamy uczucie ciężkości. Dzieje się tak gdyż żołądek nie radzi sobie z trawieniem tak ogromnej ilości jedzenia. Do tego dochodzi fakt, iż zazwyczaj przejadamy się na noc, a to też jest złe. Co można zjeść na kolację – fakty o wieczornym posiłku są takie, że najlepiej jeść niewiele i nie wszystko. Natomiast podczas rodzinnych imprez suto zastawione stoły nie mają z tym nic wspólnego. Warto tutaj dodać, że przejadanie się może skutkować ciężkimi chorobami jakimi jest chociażby cukrzyca typu I, albo problemy żołądkowe.
Jak widzimy obżarstwo to nic dobrego i zawsze lepiej się zastanowić kilka razy przed kolejną dokładką. Jednakże kilka razy do roku można pozwolić sobie na zjedzenie więcej lecz mimo wszystko powinno się przy tym szczególnie uważać, by nie nabawić się ciężkich chorób.

www.ortho-med.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here