Odchudzanie to jedna wielka ściema! Czy aby na pewno?

0
1077

Niejednokrotnie taka myśl towarzyszy osobom, które podjęły walkę z okrutnym wrogiem jakim jest otyłość. Wiele osób, najczęściej kobiet, mimo niezliczonej ilości prób odchudzania się, nie potrafi zrzucić zbędnych kilogramów. Walka, podejmowana przez nie, wielokrotnie bez rezultatu, kojarzy im się wyłącznie z głodówką, oczyszczaniem organizmu i ze złym samopoczuciem. Są święcie przekonane, że robią to jak należy. Skoro tak, to dlaczego nie ma rezultatu tych prób? Wiele osób odchudza się w sposób który nie przyspiesza procesu chudnięcia a dostarcza tylko frustracji i wiecznego poczucia głodu.

Głodówka matką naiwnych

Wystarczy jeść mniej. Dwa posiłki dziennie absolutnie wystarczą. Czytając takie informacje zdesperowane kobiety zaczynają ów dietę cud. Zaczyna się wspaniale, nagle waga wskazuje mniej i mniej. Wszystko dzieje się tak szybko, że osoba odchudzająca się jest wstanie przeboleć ciągłe poczucie głodu. Nie zdaje sobie ona nawet sprawy, że organizm spowalnia metabolizm i mimo małych dawek pokarmu, odkłada część pożywienia w postaci tkanki tłuszczowej. Ale to efekt uboczny rzadkiego jedzenia. Ten sposób odchudzania daje błyskawiczny efekt, problem jednak polega na tym, że jeśli organizm otrzyma już normalną dawkę jedzenia a metabolizm ciągle będzie spowolniony, nie dość, że dieta po zakończeniu nie przyniesie efektu to bardzo prawdopodobne jest, że dodatkowo pozostawi ona po sobie dodatkowe kilogramy.

Po co się katować, przecież są tabletki

Wiele osób chcących schudnąć wyobraża sobie to w ten sposób, że po zażywaniu tabletek na odchudzanie, efekt będzie cudowny i natychmiastowy i wszystko będzie pięknie i cudnie. Wiele zdesperowanych osób cierpiących na nadwagę decyduje się na dziwne, często niesprawdzone herbatki czy też magiczne tabletki. Nie wszystkie są bezpieczne dla zdrowia. Nie wszystkie przynoszą też zamierzony efekt. Odchudzanie odbywa się stopniowo. Nie ma magicznego środka wiele osób nie zdaje sobie sprawy że to długotrwały proces. Etap po etapie następuje utrata kilogramów. Nic nie dzieje się od razu.

Czy schudnięcie jest możliwe?

Strata zbędnych kilogramów jest jak najbardziej możliwa. Wystarczy zabrać się do tego w odpowiedni, bezpieczny dla zdrowia sposób. Stosując pięć mniejszych posiłków zamiast tylko 2 osiągnie się o wiele lepszy efekt. Organizm przyzwyczajony do ciągłego otrzymywania pokarmu, nie będzie odkładał takiej ilości zapasów jak podczas rzadziej dostarczanych posiłków. Lepszy efekt odchudzania przynosi połączenie odpowiedniej diety z odpowiednią ilością ruchu. Przez aktywność fizyczną można o wiele szybciej zrzucić nadwagę. Proces odchudzania z pewnością przyspieszyłaby wizyta u dietetyka. Choć wiele osób boi się jej jak ognia. W końcu zadaniem dietetyka jest odpowiednie zbilansowanie diety w taki sposób, żeby dieta działała ale nie pozostawiała wiecznego uczucia niedosytu.

Mimo wielu prób odchudzania, może ono się nie powieść, jeżeli podchodzi się to tego tematu w zły sposób. Odchudzanie można porównać do małych kroków, jeśli zrobi się już jeden odpowiedni, reszta przychodzi już łatwiej. Nie ma sensu katować się dietami, które nie cieszą się dobrymi opiniami. Najlepsza metoda odchudzania to połączenie odpowiedniej diety z odpowiednią dawką ruchu przy zachowaniu umiaru. Trzeźwe podejście to tego zagadnienia jest kluczem do sukcesu.

www.duzohumoru.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here