Odmładzanie skóry – jak to zrobić?

0
1677

Mieć piękną i zdrowo wyglądającą skórę – to marzenie każdej kobiety. I o ile do 25. roku życia nie ma z tym problemu, o tyle później zaczynają się schody. Jak więc odmłodzić swoją skórę, by nie zbankrutować? Przedstawiamy kilka porad.

Problemy ze skórą

Gdy jesteśmy młodzi, największym zmartwieniem naszej skóry jest trądzik. Niektórym z nas towarzyszy on nawet na studiach, co oznacza, że jest to dość uciążliwy problem. Jednak niemal zaraz, gdy się go pozbędziemy, pojawia się kolejna bolączka – znikający kolagen. Kolagen to białko, które jest odpowiedzialne za stan i kondycję naszej skóry. Im go więcej, tym bardziej elastyczna i odżywiona skóra. Niestety, gdy przekroczymy barierę 25 lat życia, nasz organizm zaczyna produkować coraz mniej kolagenu, przez co skóra zaczyna się starzeć. Na szczęście są metody, pozwalające w widoczny sposób nieco spowolnić ten proces. Poznaj najważniejsze, i jednocześnie najtańsze, z nich.

Odmładzanie skóry, czyli ruch

Jednym z najważniejszych czynników podczas odmładzania skóry jest ruch. W Polsce od paru lat trwa moda na bycie fit. Bezcukrowe przekąski, dużo ruchu, dieta bogata w warzywa i owoce. Jeżeli do tej pory nabijałaś się z osób, które dały się porwać szaleństwu fit, najwyższa pora przestać to robić. Oczywiście nie oznacza to, że masz zaraz zamienić się w Ewę Chodakowską czy Annę Lewandowską, jednak czas na ruch. Uprawianie jakiegokolwiek sportu, który wymaga od nas spocenia się to najlepsza kuracja, jaką możemy zaoferować naszemu ciału. Nie tylko z powodów oczywistych (lepsza kondycja, lepsze zdrowie), ale także dla naszej skóry. Wraz z potem nasz organizm opuszczają m.in. wolne rodniki, które są odpowiedzialne za procesy starzenia się skóry. No i wiele sportów (bieganie, siłownie plenerowe, siatkówka, tenis) możemy uprawiać na powietrzu, więc dostarczamy do naszego organizmu cenną witaminę D, która jest istotna dla utrzymania prawidłowego stanu naszej skóry.

Zdrowa dieta na odmładzanie skóry

Jednak sam sport to nie wszystko i nie poprawi on stanu naszej skóry, jeżeli nie podwoimy naszych wysiłków. Choć zdecydowanie warto zacząć się ruszać, w tym miejscu musimy wspomnieć o jeszcze jednym, niezwykle istotnym, aspekcie. Jest nim zdrowa żywność. Wiele osób nie dba o to, co i kiedy je. Szybkie tempo życia i chroniczny brak czasu – to najważniejsze powody, dla których jemy byle co i byle jak. A do prosta droga do wielu chorób. Jednak pierwsze oznaki niezdrowego trybu życia widoczne są na naszej skórze. Jeżeli więc zależy co na jej odmłodzeniu, musisz koniecznie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Odmłodzenie skóry nie jest możliwe jeżeli na twoim talerzu nie zagoszczą owoce i warzywa. Zbilansowana dieta, bogata w witaminy i sole mineralne to klucz do dobrego samopoczucia oraz pięknego wyglądu. Zaś menu w postaci hamburgerów, frytek, kebabów i innego fast-food to prosta droga do zmęczonej, szarej i kompletnie nieatrakcyjnej cery. Pamiętaj, że to, czy odmłodzenie twojej skóry się uda w największym stopniu zależy od ciebie i twojego zaangażowania w ten proces.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here