Odpowiedzi na medyczne pytania

0
1143

Candida albicans – objawy i sposoby leczenia zakażenia
Candida albicans jest grzybem z rodzinny drożdżaków którego sama obecność np. w kale czy ślinie nie świadczy od razu o chorobie. Uaktywnia się on bowiem w przypadkach osłabienia układu odpornościowego organizmu np. razem z zakażeniem wirusami.
Najczęściej zakażenie dotyczy błon śluzowych przewodu pokarmowego. Objawy to częste bóle brzucha, zaparcia, biegunka, problemy z trawieniem, nudności. Mogą też występować trudności z oddychaniem, zapalenie zatok, a nawet zaburzenia pamięci i stany depresyjne.
W zwalczaniu choroby kluczowe jest picie dużej ilości wody, jedzenie warzyw i owoców(np. wyciąg z nasion grejpfruta czy olejek oregano), a unikanie np. serów pleśniowych, a także redukcja stresów i odpowiednia podaż snu. Oprócz dietoterapii stosuje się antybiotyki polienowe, azole i inne leki przeciwgrzybicze.

Paciorkowiec – jakie są objawy choroby?
Paciorkowce czyli streptokoki to bakterie najczęściej wywołujące zakażenia którymi są: paciorkowcowe zapalenie gardła i angina paciorkowcowa. Do objawów w obrębie gardła należą: silny ból, biały nalot na języku i migdałkach a z objawów ogólnych gorączka, na skórze natomiast występują bolesne ropne krosty.

Badania prenatalne – po co je wykonywać i czy są bezpieczne?
Badania prenatalne są wykonywane w celu poznania podstawowych informacji na temat budowy i funkcjonowania płodu w organizmie matki. Dzielą się na dwie grupy: badania przesiewowe oraz diagnostyczne. Pierwszy rodzaj badania jest nieinwazyjny i wskazuje czy istnieje ryzyko nieprawidłowości. Badanie diagnostyczne jest proponowane rodzicom dziecka gdy w wyniku badania przesiewowego doszło do wykrycia ryzyka zaburzenia rozwoju i jest inwazyjne. Polega na pobraniu materiału( np. fragmentu błon płodowych) do analizy drogą zabiegową. Umożliwia on precyzyjne zdiagnozowanie zaburzeń w rozwoju płodu.

www.journalofecologyandhealth.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here